Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Top „Piemineklis Brīvībai“

Veltīts latviešu leģionāriem

Laikraksts Latvietis Nr. 515, 2018. g. 27. aug.
Latvijas Okupācijas muzejs -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Latvijas Okupācijas muzeja valdes priešsēdis Valters Nollendorfs, tēlnieks Kristaps Gulbis. FOTO Latvijas Okupācijas muzejs.

„Piemineklis Brīvībai“ – detaļa. FOTO Latvijas Okupācijas muzejs.

„Piemineklis Brīvībai“ – detaļa. FOTO Latvijas Okupācijas muzejs.

22. augustā Okupācijas muzeja darbinieki devās pie tēlnieka Kristapa Gulbja, lai apskatītu, kā top piemineklis, ko jau septembra beigās atklās Beļģijas pilsētā Zedelgemā. Piemineklis veltīts brīvības idejai un latviešu leģionāriem, kas pēc 2. Pasaules kara atradās Zedelgemā kā angļu karagūstekņi.

Piemineklis tiek veidots kā Latvijas Stāvstrops. Tā autors Kristaps Gulbis darbā ir iedzīvinājis līdzību starp bišu stropu un tautu: „Zedelgemas nometnē bija ap 12 000 latviešu karavīru. To skaits ir līdzvērtīgs bišu skaitam stropā. Mana ideja ir piemineklī apvienot kopīgās eiropeiskās vispārcilvēciskās vērtības un visiem eiropiešiem saprotamu simbolu valodu ar tikai Latvijai īpašo un vizuāli raksturīgo. Latvijas bišu saime Flandrijas zemē. Bišu saime ir tauta. Strops ir viņu valsts. Bites ir miermīlīgas – tās nevienam neuzbrūk. Tās aizstāv, cīnās un mirst par savu stropu, saimi, brīvību.“

Pieminekļa izmaksas – 100 000 EUR uz pusēm segs Zedelgemas pilsētas pašvaldība un Latvijas Okupācijas muzejs. Vairāk nekā gadu muzejs šim mērķim vāc ziedojumus. No nepieciešamajiem 50 000 EUR šobrīd ir saziedoti 38 188. Aicinām pievienoties pieminekļa ziedotāju pulkam! Katrs, kurš noziedos vismaz 100 EUR vai ekvivalentu citā valūtā, saņems bronzā kaltu pieminekļa bites piespraudīti.

Latvijas Okupācijas muzejsAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com