Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvijai – 100 svinības Jaunzēlandē

Piedalās Latvijas vēstniece Japānā, Austrālijā un Jaunzēlandē

Laikraksts Latvietis Nr. 524, 2018. g. 16. nov.
Gita Meiere-Nestecka -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Svinību dalībnieki. Priekšā centrā vēstniece Dace Treija-Mesī. FOTO Olga Belova.

Centrā vēstniece Dace Treija-Mesī. FOTO Olga Belova.

Svētku mielasts. FOTO Vineta Kartheus.

2018. gada 19. oktobrī latviešu kopiena Oklendā, Jaunzēlandē svinēja Latvijas 100. dzimšanas dienu. Oklendas latviešu saime pēdējo gadu laikā ir augusi, un ir patīkami, ka kopā sanākšanas brīžos ierodas arvien vairāk jaunas un neredzētas sejas.

Svinības notika Ponsonby Cruising Club telpās ar brīnišķīgu skatu uz Shoul Bay un Oklendas Harbour tiltu. Telpa tika rotāta ar ozolu zariem un magonēm, un, protams, Latvijas karogs bija goda vietā.

Goda konsuls Oklendā Dermot Ross ar lielu entuziasmu bija galvenais pasākuma iniciators un ar palīgiem Sandru Karlsbergu, Gitu Meierei-Nestecku un sejas grāmatu tas tika arī īstenots dzīvē. Galdi tika klāti ar vietējās krievu kopienas sertificētās kafejnīcas palīdzību. Speciāli šiem svētkiem par godu pirmo reizi tika cepti latviešu pīrāgi un jāatzīst, tie bija patiešām gardi. Neizpalika arī tādi gardi ēdieni kā siļķe kažokā, ikru maizītes, siļķu maizītes, dažāda veida rudzu maize, medus kūka un kvass.

Kopumā bija ieradušies ap 80 cilvēku, starp kuriem bija arī goda konsuli Oklendā no Peru, Īrijas, Somijas, Zviedrijas, Meksikas, Dānijas, Polijas un Čehijas un Slovākijas. Mūsu goda viesis šajā vakarā bija Latvijas vēstniece Japānā un Austrālijā Dace Treija-Mesī. Un visbeidzot jāpiemin, ka bija īpaši kupls skaits ar Oklendas latviešiem un viņu dzīvesbiedriem.

Vakara atklāšanu uzsāka Oklendas goda konsuls Dermot Ross; viņš runāja par Latvijas vēsturi 100 gadu griezumā, kā arī mēs godinājām Latvijas prezidentu Vējoņa kungu un Jaunzēlandes premjerministri Ardrenas kundzi. Kopīgi nodziedājām Latvijas un Jaunzēlandes himnu, un vārds tika dots mūsu goda viešņai no Japānas.

Oficiālās daļas noskaņā tika atskaņotas divas latviešu tautasdziesmas kokles izpildījumā. Kokli spēlēja Marita Pundure, vokāls Marita Melzubre, kā arī divas latviešiem ļoti pazīstamas dziesmas dziedāja ansamblis Kurši, kas arī piedalījās lielajos Dziesmusvētkos Latvijā šī gada Latvijas vasarā.

Kad oficiālā daļa bija beigusies viesi ieslīga aizrautīgās sarunās un baudīja gardo ēdienu.

Gita Meiere-Nestecka
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com