Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvisko ēdienu tirdziņš

600 pīrāgi un 26 rupjmaizes kukulīši

Laikraksts Latvietis Nr. 524, 2018. g. 16. nov.
I.V. -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Latvisko ēdienu tirdziņš. FOTO Agris Ezeriņš.

Jau otro gadu Adelaides vanadzes rīko latvisko ēdienu tirdziņu un pamazām noskaidrojas, kuri tad ir tie latviešu cienītākie ēdieni. Nemainīgi vispieprasītākie ir pīrāgi un rupjmaize; daudz neatpaliek gaļas pankūkas; ir daudz arī ābolu plātsmaizes cienītāju; vēl piedāvājumā bija štovēti kāposti, frikadeļu zupa, aknu pastēte, kartupeļu salāti. Pircēju ērtībai viss ir salikts pa kastītēm un maisā iekšā – atliek tikai atrast attiecīgo uzrakstu un samaksāt. Par to parūpējās Daina un Ilze M. To varētu nosaukt par zibtirdziņu, kā tagad ir modē saukt ātras akcijas.

Šoreiz iekāroti bija 600 pīrāgi un 26 rupjmaizes kukulīši – Valdai un Vijai nācās krietni pastrādāt, lai apmierinātu pieprasījumu. Gaļas pankūku kalnus gatavoja Ilze M., Lilija un Indulis. Daina un Rasma sarūpēja aknu pastētes; bet Dainai garda padevās frikadeļu zupa. Arī Birutas kartupeļu salāti ērti bija iekārtojušies kastītēs. Dzidras un Vijas štovētie kāposti bija gatavoti pēc mammas receptes. Ingrīdas un Ilgas ābolu kūkas – neiztrūkstošs piedāvājums kārumniekiem.

Interesanti, ka vienmēr ir cilvēki, kuri attopas tad, kad pieteikšanās beigusies, kaut gan sludināts bija mēnesi iepriekš. „Vai tad jums tiešām nepaliek pāri? Varbūt kāds ir atteicies?“ Tā nenotiek! Tas jāatceras, kad sludināsim nākamo reizi. Bet bija arī ļoti daudzi pieteikumi, kuri nesasniedza gatavotājus, nbn problēmu dēļ nedarbojošā telefona atslēguma.

Pirmdien Vanadžu sapulcē nolēmām, ka šādu tirdziņu jārīko 2 reizes gadā – vienu uz rudens pusi, otru – pavasarī.

Arī šīs sestdienas kārtējās pusdienas bija labi apmeklētas, kaut gan Telstras sakaru pārtraukuma dēļ bija apgrūtināta (patiesībā nenotika) pieteikšanās. Karbonādes smarža laikam ievērojami traucēja dziedātājiem koncentrēties, turēties pareizajā meldijā un izplatījās pat ārpus vanagmājas. Par laimi nebija neregulāro ēstgribētāju. Ka bez pusdienām palika daži vēlu atnākušie, – tā lēnajiem gadās. Te atkal labi nostrādāja vanadžu ilgā pieredze prognozēšanā. Jāatzīmē Ingrīdas un Vijas S., Ilgas un Ilzes C. čaklā darbošanās virtuvē. Arī Gunāram bārā nebija ļauts slinkot, un labi paēdušie turpināja socializēties bāra telpā.

Liels latvisks PALDIES visiem, kas pielika rokas, sirdi un labu garastāvokli jaukajai pēcpusdienai vanagmājā! Turpināsim tādā pat garā!

I. V.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com