Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Sveiks svētkos no AL57. KD Rīcības komitejas!

Pienācis laiks gatavoties braukt

Laikraksts Latvietis Nr. 525, 2018. g. 30. nov.
Rūdis Dancis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL57KD

„Prāta Vētra“. FOTO „Prāta Vētras“ arhīvs.

Var brīnīties, ka laiks ir pienācis gatavoties braukt uz Adelaidi apmeklēt vai piedalīties Austrālijas Latviešu 57. Kultūras dienās! Laiks vienmēr nemanot skrien uz priekšu, un šķiet, ka mēs tikko noslēdzām 56. Kultūras dienas Melburnā!

Svētku programmas plānošana ir izsmelta, un tagad ir laiks realizēt visu, ko Rīcības komiteja ir plānojusi. Mēs jūs aicinām uz Adelaidi svinēt Austrālijas Latviešu 57. Kultūras dienas! Biļetes var vēl iegādāties mūsu oficiālajā mājaslapā (www.alkd.org.au), bet biļetes tiek ātri izpārdotas. Iesaku publikai ātri pieteikties uz Kultūras dienu sarīkojumiem, jo mēs noteikti redzam pilnīgu biļešu izpārdošanu uz vairākiem uzvedumiem.

Šobrīd vispopulārākais koncerts būtu, bez šaubām, Prāta Vētras koncerts. Koncerts notiks 29. decembrī Norvudas koncertu zālē, plkst. 19.00. Tas noteikti ir koncerts, ko nevajag nokavēt. Uz Prāta Vētru nav vajadzīga pierunāšana. Grupa ir ieguvusi vairākas Latvijas mūzikas balvas un uz pēdējo koncertu Mežaparkā izpārdeva 60 000 biļešu.

Arī citi viesu koncerti ir populāri; RTU vīru kora Gaudeamus koncerts un TDA Rotaļas uzvedums Pa saules ceļu. RTU vīru koris Gaudeamus uzstāsies ar savu koncertu 28. decembrī, plkst. 14.00, Adelaides Latviešu namā, Tālavā. Repertuārs noteikti iepriecinās klausītājus. Gaudeamus arī ir ļoti pazīstams Latvijā, un šis viņiem nav pirmais brauciens uz Austrāliju, bet vēl arvien Austrālijas klausītāji ir gandrīz jau izpirkuši visas sēdvietas Tālavā.

TDA Rotaļa nupat svinēja sava 70 gadu jubileju un ar to plāno piedalīties savās pirmajās Kultūras dienās Austrālijā. Uzvedums sagaidāms vienreizējs. Rotaļnieku dejotāji oficiāli ir amatieri, bet uzstājas kā profesionāļi. Uzvedums notiks Skotu teātrī (Adelaides Universitātē) 29. decembrī, plkst. 15.00.

Nevaram aizmirst mūsu Austrālijas talantus. Kopējā deju uzvedumā Atbalsis baudīsim Austrālijas latviešu dejotājus no vairākām vietām, ieskaitot Sidnejas Jautro pāri, Melburnas Ritenīti un Piekto riteni un vēl citus. Uzvedums arī notiks Skotu teātrī 28. decembrī, plkst. 17.30.

Kā jau parasti, noslēguma Kopkora koncerts arī jau plānots Kultūras dienu svētku nedēļā. Koncertā Alda Sila vadībā piedalīsies koristi no visām Austrālijas malām un arī no Latvijas. Dziesmu repertuārs atspoguļos Latvijas 100 gadu pastāvēšanu, bet koncertā būs arī citas mūsu sirdīm tuvās dziesmas. Šis noteikti būs koncerts, kas jāapmeklē obligāti. Koncerts notiks ļoti glaunajā Elder zālē Adelaides Universitātē 30. decembrī plkst. 17.00.

Bet 31. decembrī ir paredzēts referātu rīts. Sīkāku informāciju par referentiem mēs paziņosim tuvāk pie Kultūras dienu sākuma.

Mēs noslēgsim šo brīnišķīgo svētku nedēļu ar Noslēguma balli. Balle, kas notiks Adelaides Pilsētas namā, tēlos izsaukuma zīmi svētku nedēļai. Dalībnieki ir aicināti nākt glaunos apģērbos, un kopīgi baudīsim Dienvidaustrālijas visgaršīgākos vīnus, gardu ēdienu piedāvājumu un dejosim ar mūziku, ko piedāvās folkloras grupa Rikši. Garantētas neaizmirstamas beigas 2018. svētku gadam.

Biļetes uz katru sarīkojumu, ieskaitot Noslēguma balli, var iegādāties mūsu oficiālā mājaslapā www.alkd.org.au, bet iesaku iegādāties biļetes tuvākā nākotnē, jo sēdvietas uz vairākiem koncertiem drīz beigsies.

Rīcības komiteja novēl visiem priecīgus un jautrus Ziemassvētkus! Ceru, ka Ziemassvētku vecītis jums atnesīs Kultūras dienu sarīkojumu biļetes! Tiekamies Kultūras dienās Adelaidē!

Rūdis Dancis,
Austrālijas Latviešu 57. Kultūras dienu Rīcības komitejas priekšsēdisAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com