Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


LV100 svinības Melburnā

Jāņa Kārkliņa uzruna svētku aktā

Laikraksts Latvietis Nr. 525, 2018. g. 30. nov.
Jānis Kārkliņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Pēc uzrunas Jānis Kārkliņš pasniedza LAAJ Atzinības rakstus. No kreisās: Pēteris Saulītis (saņem Kristīnes Saulītes vietā), Ilze Nāgela, Valentina Kroforda, Linda Graudiņa, Jānis Kārkliņš. FOTO Roberts Birze.

Latvija – maza kašķīga valsts pie Baltijas jūras. Tā Latvija gadus atpakaļ tika apzīmēta kādā enciklopēdijas izdevumā. Mēs, šī mazā, kašķīgā valsts, rīt svinēsim savu simtgadi. Gribu pakavēties pie šiem trim jēdzieniem: maza, kašķīga un pie Baltijas jūras.

Pie Baltijas jūras, to nevar apstrīdēt; – Latvija atrodas pie Baltijas jūras.

Maza, to arī grūti apstrīdēt. Platībā Latvija ir ap 64 000 kvadrātkilometru liela. Salīdzinot ar Austrāliju, tas ir 4 000 kvadrātkilometri mazāka nekā Tasmānija. Latvijas iedzīvotāju skaits 2017. gadā bija ne gluži divi miljoni. Mūsu kaimiņu tautai Lietuvai ir gandrīz 3 miljoni iedzīvotāju, bet Rietumaustrālijas galvaspilsētā Pertā pašlaik dzīvo 2,4 miljoni iedzīvotāju, un Dienvidaustrālijas galvaspilsētā Adelaidē ir ap 1,7 miljons iedzīvotāju. Tātad visas Latvijas iedzīvotāju skaits ir kaut kur starp Pertu un Adelaidi. Mēs nevaram apstrīdēt, ka Latvija ir maza. Mēs esam maza valsts pie Baltijas jūras.

Griežoties pie vārda kašķīga. Tur varētu būt domstarpības. Mūs daudzus gadus citas tautas ir apzīmējušas par kašķīgu, jo neesam bijuši mierā, ka mūs okupē citas lielākas valstis. Mēs esam kašķīgi tikai, jo gribam savu neatkarību. Mēs visi atceramies garos komunistu okupācijas gadus, bet pat jau pirmā pasaules kara laikā mūs okupēja vācieši. Pirms neatkarības pasludināšanas 1918. gada 18. novembrī, mūs okupēja viena lielvalsts, Vācija, un pēc otrā pasaules kara mūs okupēja otra lielvalsts, Krievija. Krievija un Vācija pat 1939. gadā parakstīja slaveno Molotova Ribentropa paktu, kas sadalīja Eiropu, Latviju atdodot Krievijai. Bez tam mūsu mazai Latvijai ir pāri gājuši un to okupējuši tādi kā poļi, zviedri, vikingi un pat lietuvieši. Viss, ko mēs Latvija esam gribējuši, ir savu brīvību. Mēs varbūt esam bijuši kašķīgi, bet tas ir bijis ar nolūku – sava neatkarība. Mēs neesam gribējuši pārņemt vai okupēt citas valstis, mūsu galvenais mērķis bija iegūt, un tagad ir un nākotnē būs, paturēt savu neatkarību.

Novēlu šai mazai, kašķīgai valstij pie Baltijas jūras, mūsu Latvijai, daudz baltu dieniņu un ar godu un lepnumu rīt nosvinēt savu simtgadi, un lai vēl ilgus ilgus gadus tā pastāvēt kā brīva, neatkarīga valsts Dzintarjūras krastā.

Jānis Kārkliņš,
MLOA vicepriekšsēdis
2018. g. 17. novembrī, Melburnas Latviešu namāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com