Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kanberas laikraksts „Canberra Times“

Latvijas simtgade

Laikraksts Latvietis Nr. 525, 2018. g. 30. nov.
Skaidrīte Dariusa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Laikraksts „Canberra Times“, 2018. g. 18. nov.

Godinot Latvijas simtgadi, Kanberas latviešu organizāciju kopīgā vadība ievietoja Kanberas laikrakstā Canberra Times 18. novembra izdevumā vienu lapaspusi ar ieskatu latviešu tautas un Latvijas vēsturē.

Jura Jakovica stāstījums sākas par senajām latviešu ciltīm, kas jau pirms gadu tūkstošiem ienāca un apmetās pie Baltijas jūras, par lielajām pasaules varām, kas ienāca un pakļāva latvieti savā varā. Kā gaiša stīga ieskanas latvieša garīgā pasaule – tās folklora, tās dzīves ziņa. Ir pieminēti vēl pat šogad notikušie Dziesmu un deju svētki, kad pulcējas tūkstošiem dziedātāju, dejotāju un skatītāju dziesmā un dejā. Politiskā laukā ir pieminēta Brīvības atgūšana un Baltijas ceļš, kurā visas trīs Baltijas valstis sadevās rokās cauri visām Baltijas zemēm.

Stāstot par latviešiem Austrālijā, ir pieminēti latvieši ANZAC rindās, bet jo vairāk – par, pēc Otrā Pasaules kara latviešu iebraucēju devumu Austrālijai, tās garīgā un saimnieciskā plāksnē.

Noslēgumā – Latvijas valsts kā demokrātiska valsts ierindojās pasaules valstu saimē.

Lapaspuses apakšējā daļā Daces Dedekeres (De Deckker) izkārtojumā, ir iespaidīgs Kanberas latviešu saimes sveiciens Kanberas avīzes lasītājiem Latvijas simtgadē. To grezno Latvijas ģerbonis, un acu skatu pievelk baltu bērzu stumbru sakārtojums ar saukli Latvija 100 un sarkanbaltsarkanām krāsām.

Skaidrīte Dariusa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com