Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Valodnieks un filozofs Kārlis Priedkalns mūžībā

EULOGIA, Kārlim Priedkalnam mūžībā aizejot 2018. g. 26. oktobrī

Laikraksts Latvietis Nr. 526, 2018. g. 9. dec.
Ģimene -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
PriedkalnsKarlis

Kārlis Priedkalns
22.09.1967. – 26.10.2018.

Mūžībā no Adelaides Latviešu evanģēliski luteriskās baznīcas izvadīja Kārli Priedkalnu, kurš 51 gadu vecumā acis uz mūžu slēdza š.g. 26. oktobrī. Kārlis piedzima Amerikas Savienotajās Valstīs, Minnesotas pavalstī Minneapolē 1967. g. 22. septembrī, kur viņa tēvs Jānis strādāja Minnesotas Universitātē un māte Sarma iesāka skolotājas gaitas kā valodu un literatūras skolotāja. Ģimenē jau bija Kārļa māsa Māra, bet tad sekoja vēl pieci bērni Kārlis, Indra, Dāvids, Anna un Toms.

Tēva darba un tālāku studiju gaitās ģimene dzīvoja Vācijā (Minhenē un Gīsenē), Francijā (Lionā un Parīzē), Anglijā (Kembridžā), ASV (Harvardā) un beidzot Austrālijā, Adelaidē, kur ģimene ieradās 1972. gadā. Kārļa skolas gaitas iesākās Kembridžā Anglijā, bet turpinājās Adelaidē Linden Parka pamatskolā, Norvudas (Norwood) vidusskolā, pēc tam Adelaides Universitātē, ko viņš nobeidza ar bakalaura (B.A.) grādu valodniecībā un filozofijā. Šai laikā viņš arī mācījās mūziku – vijoles un klavieru spēli, trenējās Otto vingrotavā un, kopā ar brāļiem un tēvu, veica garus divriteņbraucienus Austrālijas laukos. Dzīvās dabas pētniecība mikropasaulē un kosms bija viņa aizraušanās.

Visus Adelaides gadus Kārlis aktīvi piedalījās latviešu sabiedriskajā dzīvē; beidza Adelaides latviešu skolu, kur vēlāk darbojās par skolotāju, Annas Ziedares Vasaras vidusskolu, un bija skauts Latviešu skautu centrālajā organizācijā. Bija aktīvs Latviešu jaunatnes Nacionālā darba grupā, informējot Rietumu pasauli par okupētās Latvijas un uz Sibīriju deportēto latviešu likteņiem. Vienu gadu (1991.-92.g.) Kārlis bija Latvijas vēstures un angļu valodas skolotājs Rīgas 1. Kristīgajā vidusskolā Latvijā. Daudz ceļojis ar ģimeni gan Eiropā, gan Austrālijā. Bija tēva un vectēva korporācijas Lettgallia loceklis.

Pēdējos gadus Kārlis dzīvoja vienatnē, pārtrauca tālākas studijas valodniecībā un cīnījās ar veselības problēmām. Kārli atceramies kā mīļu cilvēku, erudītu un inteliģentu, norūpējušos par dabas un dzīvības aizsardzību, par pasaules ekoloģisko stāvokli. Viņš bija nelokāms patiesības un taisnības aizstāvis.

Lai Kārlim vieglas smiltis!

ĢimeneAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com