Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Dānijas kroņprincis un kroņprincese Rīgā

Latviju un Dāniju saista cieša sadarbība

Laikraksts Latvietis Nr. 527, 2018. g. 18. dec.
Aina Gailīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Dānijas kroņprincese Mērija, Dānijas kroņprincis Frederiks, Iveta Vējone, Dagnija Baltiņa Latvijas Nacionālā bibliotēkā. FOTO Aina Gailīte.

Dānijas kroņprincese Mērija un Dānijas kroņprincis Frederiks Latvijas Nacionālā bibliotekā. FOTO Aina Gailīte.

Viņa Karaliskās Augstības Dānijas kroņprinča Frederika un Viņas Karaliskās Augstības Dānijas kroņprinceses Mērijas divu dienu, 6. un 7. decembrī, vizīte Latvijā bija gana noslogota un interesanta. Kā jau tādos gadījumos paredzēts, viss notika pēc protokola: sagaidīšana pie Rīgas pils, oficiālā fotografēšanās un parakstīšanās viesu grāmatā, delegāciju tikšanās, ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa, grāmatas dāvināšanas ceremonija Latvijas Nacionālās bibliotēkas Tautas grāmatu plauktam, Viņu Karalisko Augstību Dānijas kroņprinča un kroņprinceses sveikšana Lielajā Ģildē, koncerta apmeklējums un oficiālās vakariņas, vairākas tikšanās Mākslas muzejā Rīgas Birža un kopizstādes Latvijas gadsimts apmeklējums Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā.

Varu Jums nedaudz pastāstīt par grāmatas dāvināšanas ceremoniju. Man patīk šie pasākumi, kur citu valstu augstākās amatpersonas dāvina savu grāmatu Latvijai. Te var labi redzēt pašus viesus un viņu attieksmi pret tik senu kultūras veidojumu kā grāmata, un vēl, ne vienmēr, viesu interesi par bibliotēku un milzīgo Tautas grāmatu plauktu. Šoreiz LNB direktora Andra Vilka lomu uzņēmās Dagnija Baltiņa, Speciālo krājumu departamenta direktore, lai arī viss noritēja tradicionāli, manuprāt, viņa ar savu smaidu visam piedeva gaišumu. Bija ļoti labi redzams, ka augstajiem viesiem patika LNB, un bija patiess apbrīns par Tautas grāmatu plauktu. Pēc trim uzrunām – prezidenta Raimonda Vējoņa, Dānijas kroņprinča Frederika un Dagnijas Baltiņas, notika dāvanu apmaiņa, viesu parakstīšanās viesu grāmatā un oficiālā fotografēšanās. Lai arī pēc protokola viesiem bija jādodas tālāk, viņi tomēr pievērsa skatu izgaismotajam grāmatu plauktam un galvas atgāzuši skatījās uz augšu, tas daudz liecina par viņiem.

Pie Brīvības pieminekļa palika divi skaisti ziedu pušķi – viens ar Latvijas karoga krāsu lentu un otrs – ar Dānijas Karaļnama lentu.

Aina Gailīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com