Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Juriste Diāna Piekuse

Iecelta par Vecāko advokātu

Laikraksts Latvietis Nr. 527, 2018. g. 18. dec.
Anita Andersone -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Piekuse

Diāna Piekuse.

Pagājušajā nedēļā Viktorijas Augstākā tiesā tiesas priekšsēdētāja Anna Fergusona (Chief Justice of Victoria, the Honourable Anne Ferguson, Supreme Court of Victoria) iecēla Diānu Piekusi par Vecāko advokātu (Senior Counsel). Iespējams, ka Diāna ir pirmā latviešu izcelsmes Vecākā advokāte ne tikai Viktorijā, bet arī Austrālijā. (Agrāk šis gods tika apzīmēts kā Karalienes advokāts Queen's Counsel).

Vecākais padomnieks tērpjas melnā zīda talārā un tiek saukts arī par zīdu (silk). Padomnieki tiek uzskatīti par vadošajiem juriskonsultiem, kuriem tiek uzticēta atbildība par visnozīmīgākajām un sarežģītākajām lietām.

1998. gadā Diāna ieguva tiesības praktizēt kā juriste pēc tam, kad viņa bija absolvējusi Bolvinas vidusskolu (Balwyn High School), Latroba (LaTrobe) Universitātē izstudējusi jurisprudenci un mācekļu gadu nodienējusi pie juristu firmas, kura specializējās krimināllietās, Stary George. Pēc vairāku gadu nostrādāšanas Valsts bezmaksas juridiskās palīdzības iestādē (Victoria Legal Aid) sniedzot padomus tiesību jautājumos un tiesā aizstāvot apsūdzētos, 2009. gadā Diāna tika iecelta kā prokurore Viktorijas Pavalsts prokuratūrā (Crown Prosecutor, Office of Public Prosecutions, Victoria). Kopš tā laika viņa ir pārstāvējusi prokuratūras intereses pret apsūdzētajiem, kuri tiek saukti pie kriminālatbildības, tostarp daudzās slepkavībās un citās augsta profila apsūdzībās Augstākajā tiesā un Apgabaltiesā, kā arī tiesas spriedumu pārsūdzēšanas gadījumos Viktorijas Apelācijas tiesā (Victorian Court of Appeal) un kasācijas Austrālijas Augstā tiesā Austrālijā (High Court of Australia).

Diānas vecāki ieradās Austrālijā no Latvijas pēc Otrā pasaules kara. Diāna apmeklējusi Latviešu bērnudārzu Dainu, Melburnas Latviešu biedrības Daugavas skolu un piedalījusies tautas deju ansamblī Ritenītis, jauktajā korī Daina, kā arī spēlējusi flautu Melburnas Latviešu biedrības rīkotajās muzikālās pēcpusdienās. Šogad Diāna apmeklēja Simtgades Dziesmu un deju svētkus Latvijā.

Apsveicam Diānu un vēlam viņai veiksmi savā jaunajā, svarīgajā amatā!

Anita Andersone
2018. gada 7. decembrī
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com