Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Melburnas Kausa diena Ciemā

Pēcpusdiena bija krāšņa – jautrības un izdomas pilna

Laikraksts Latvietis Nr. 527, 2018. g. 18. dec.
Ingrīda Biezaite -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Melburnas Kausa diena Latviešu ciemā. FOTO Ingrīda Biezaite.

LatviesuCiems

Otrdien, 6. novembrī, visi Latviešu Ciema aprūpes nama ļaudis bija aicināti uz Melburnas Kausa dienas pēcpusdienu. Uzaicinājumā bija rakstīts: „Sekosim līdzi zirgu skriešanas sacensībām. Būs gardas uzkodas, dzērieni un daudz kas cits! Tiekamies!“ Un tā arī bija, pēcpusdiena bija krāšņa – jautrības un izdomas pilna.

Vairāki galdi tika sastumti kopā, rotāti ar rozēm un rožu lapiņām no pašu dārza, galdā liktas gardas uzkodas, glāzēs liets dzirkstošs šampānietis, vīns un sula. Sanākušie uzposušies sāka ierasties jau laicīgi, pat pirms norunātā laika.

Atnākušajiem galvās bija bagātīgi izrotātas cepures ar ziediem, sietiņiem, ķiršiem, spalvām un pat zirgiem un glāzēm. Cepures bija īpaši greznas, jo tās jau nedēļu iepriekš bija gatavotas, pieskaņojot tērpiem un katra vēlmēm. Liels paldies Mārai Baumanei par skaistajām cepurēm, kuras viņa gatavoja ar īpašu izdomu, izpratni un rūpību, un visas sagatavotās cepures uzdāvināja Latviešu Ciema iedzīvotājiem un arī darbiniekiem.

Tā nu aicinātie bija sanākuši, un pirmais darbs bija katram izlozēt zirgu, par kuru turēt īkšķus, lai tas noskrien visātrāk. Katrs izvilka no cepures vienu lapiņu ar zirga vārdu, un sacensības sākās ātri vien pēc tam. Ar aizrautu elpu skatījāmies vienlaicīgi uz diviem lieliem ekrāniem. Tikai dažās, ļoti saspringtās sekundēs izšķīrās, kurš ir uzvarētājs, kurš ir zaudētājs. Un tikko uzzinot rezultātus, varējām sveikt pirmo trīs vietu ieguvējus. Tā pirmo vietu bija izlozējusi Ilga, otro – Anna, trešo – Inta. Katra par laimīgo lozi saņēma mazu uzvaras kausiņu pilnu ar saldumiem.

Tad bija laiks uzdziedāt, un šajā svētku reizē dziesmas bija izvēlētas, tādas, kurās ir pieminēti zirgi. Un tādas dziesmas, izrādās, ir daudz: Kumeliņi, kumeliņi; Sijā auzas, tautu meita; Rikšiem bērīt es palaidu; Bērīts, manis kumeliņš; Seši mazi bundzinieki; Tumša nakte, zaļa zāle – tā ka sanāca varena dziedāšana, kuru pavadīja Ivars Štubis, spēlējot akordeonu. Viktors Bendrups bija sagatavojis dzejoli Vēlējums kausa dienā, ko skaļi un pārliecinoši noskaitīja.

Tad bija laiks novērtēt sanākušo cepures. Tā kā tās bija tik ļoti dažādas, tad bargā žūrija nevarēja izšķirties par pirmo vietu, un tā pie godalgām tika visi cepuru īpašnieki. Katrs savā nominācijā; nosaukšu dažas: smaidīgākā, sportiskākā, mīlīgākā, dzejiskākā, elegantākā, siltākā, mazākā, jautrākā un daudz citas nominācijas, kas klātesošajos izraisīja jautrību.

Visi kopā bijām sacensības noskatījušies, dzērienus izdzēruši, gardumus notiesājuši, dziesmas izdziedājuši, godalgas sadalījuši un labā noskaņā varējām doties mājās! Paldies visiem, kas piedalījās Melburnas Kausa dienā!

Ingrīda Biezaite
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com