Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pertas latviešu valodas klase

Pertas pieaugušo latviešu valodas klase darbā

Laikraksts Latvietis Nr. 527, 2018. g. 18. dec.
Jānis Purvinskis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Pertas latviešu valodas klase. FOTO Jānis Purvinskis.

Pēc daudz mēnešu plānošanas un gudrošanas, beidzot trešdien, pēdējā 31. oktobra, dienā, Pertas Latviešu centrā, Latvijas goda konsula telpā sanāca pirmā latviešu valodas skolnieku klase. Šis pasākums bija plānots jau ilgi, bet gan telpu, gan skolotāja problēmas neļāva šim projektam sākties. Viena entuziaste apņēmās visu izkārtot un organizēt, ja tikai skolotājs var atrast laiku nākt un mācīt. Tā kā zinu ļoti labi, par kādu laika vajadzību ir runa, teicu lai atrod man 5 drošus skolniekus, tad es pats uzņemšos mācīt, ko jau kādreiz pagātnē biju darījis. Pēc pāris nedēļām Jana man zvana un saka, ka viņai ir pieteikušies septiņi latviešu valodas mācību iesācēji.

Man ar laiku ir lielas problēmas, bet šis ir pārāk svarīgs projekts, kuru nedrīkstam palaist garām. Jau sen vairāki pieauguši latvieši, kuriem latviešu valodas zināšanas vai nu vispār nav bijušas, vai nelietošanas sekās ir pazudusi, ir interesējušies, ka viņi gribētu mācīties runāt latviski. Vajadzības ir dažādas: gan tāpēc, ka nu ir piereģistrējuši savu Latvijas pilsonību un grib braukt uz Latviju satikt jaunatrastos radus un draugus, kuri sarunājas varbūt tikai latviski, un ko tad? Jo sevišķi tas ir ar jaunreģistrētajiem Latvijas pilsoņīem, bet ir arī vairāki latvieši, kuri no latviešu sabiedrības bija jau pazuduši, bet, ar labākām iespējām ceļot, tagad grib kaut vai tikai sarunas vajadzībām mācīties runāt latviski. Tātad, interese ir liela un dažāda, kuru mēs nedrīkstam palaist garām.

Tā nu šo apņēmību droši vien smagi nožēlošu, bet, ja nemēģini, tad arī nezini. Pirmo stundu iesākām oktobra beidzamajā dienā, bet līdz nākamajai stundai jau bija pieteikušies atkal vairāki entuziasti. Nu jau bija trīspadsmit iesācēju.

Tātad, mūsu sabiedrībā, interese, laikam gan ir liela. Tagad – tikai uz priekšu. Diemžēl vairāk laika mēnesī par divām reizēm, pa divām stundām, tiešām, nevaru atrast un jāstrādā ar šo laika ierobežojumu. Bet ja pieliekam klāt arī mājas darbus, kurus es uzlieku, tad jau ir labāk. Tomēr laikam labāk tik daudz, nekā nemaz. Skolnieki ir entuziasti un ar mājas darbiem klāt pie apmeklētajām stundām pašlaik ejam uz priekšu un ar saviem panākumiem. Klase liedējas kopā, un viens otram izpalīdz, un rodas draudzība. Tas ir viss labi un dod cerības, ka arī ar savstarpējiem sakariem valoda risināsies.

Mums daudz palīdzēja Pertas latviešu sabiedrības rīkotās Latvijas Simtgades svinības, kur daudzi skolnieki ņēma dalību svētku norisē. Vēl mums palikušas pāris stundas pirms īsa pārtraukuma, jo es pats braucu uz Adelaidi – Austrālijas Latviešu 57. Kultūras dienām smelties vairāk spēkus savam darbam. Vēl ir arī Ziemassvētki un to svinēšana. Tas viss dod iespēju valodas lietošanai citā atmosfērā. Tā nu mēs esam iesākuši svētīgu darbu, un to tagad jāturpina, tad panākumi būs. Lai Dieviņš man dod spēku un izturību veikt arī šo darbiņu. Man ir labi skolnieki, kuri arī man dod sparu darbam.

Bet tagad, pie tās pašas reizes, novēlu visiem – maniem skolniekiem, draugiem un radiem:

Priecīgus Ziemassvētkus un laimes un labiem panākumiem pilnu 2019. gadu!

Jānis Purvinskis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com