Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Kaļu rotas līgavai – mīļai, skaistai Latvijai!“

Vēl viens sekmīgs darba gads SLVK dzīvē

Laikraksts Latvietis Nr. 528, 2018. g. 21. dec.
Daina Jaunbērziņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
SLVK

Sidnejas Latviešu vīru koris, diriģente Daina Jaunbērziņa Latvijas 100.gadu Valsts Svētku aktā Sidnejā. FOTO Vija Spoģe-Erdmane.

Apvienotais vīru un jauktais koris, soliste Maija Kovaļevska, diriģente Daina Jaunbērziņa. FOTO Vija Spoģe-Erdmane.

Kopš 1956. gada Sidnejas Latviešu vīru koris (SLVK) ir kalis rotas Latvijai ar mīlestību tēvzemei savās dziesmās. Kora dibinātāji izvēlējušies Vītola un Skalbes mūziku un vārdus dziesmai Kalējs kā kora himnu. Šī dziesma ir korim bijusi kā pieturas punkts visus 62 darbības gadus. Kā vecākais vīru koris ārpus Latvijas, SLVK ir spējis turpināt iesākto dibinātāju ceļu, proti, uzturēt latviešu tautas gara mantu – dziesmu, ko nodot tālāk nākošām paaudzēm.

Šis gads korim ir bijis īpaši bagāts un darba pilns. Iesākām gadu, pilnā tvaikā piedaloties pirmo reizi Latvijas koru skatē ar pirmās pakāpes vietas iegūšanu. Gandarījums mums visiem! Līdztekus apzinīgi mācījāmies lielo dziesmu svētku Noslēgumu Koncerta programmu. Visi koristi piedzīvoja neaprakstāmi, neaizmirstami skaistu atmiņu pilnu Dziesmu svētku nedēļu. Sekoja mūsu pašu, godam nodziedātais Garīgais koncerts, ko arī mēs varējam veltīt Dievam – un Latvijai tās lielajā jubilejā.

Tad gadījās neparedzēts, skaists, vienreizējs piedzīvojums – dziedāt kopā ar pasaules slaveno Latvijas soprānu Maiju Kovaļevsku Valsts svētku aktā. Kā diriģente šai varenai kantātei Tēvijai, izteicu visu koristu un savā vārdā sirsnīgu paldies mūsu Latvijas viešņai par doto iespēju sadarboties. Liels pārdzīvojums man un visiem koristiem!

Nesen kora rīkotajā ģimenes eglītes vakarā, kur ar savu klātbūtni mūs iepriecināja Maija Kavaļevska, koris noslēdza rosīgu, sekmīgu 2018. gadu. Ir bijuši ļoti daudzi aizkustinoši, skaisti momenti.

Mūsu ilggadīgais korists, bijušais kora priekšnieks, kurš aktīvi darbojās jau 57 gadus, Ivars Birze, nesen atgriezies no Latvijas. Viņš spēja atvest īpašu no koka darināto Latvijas Simtgades svētku piemiņas karoti, kas domāta ārzemju latviešu koriem un deju kolektīviem. Tikai 100 karotes tika gatavotas. Mūsu kora karotei ir 84. numurs. Katrs korists varēja kārtīgi apskatīt mūsu skaisto dāvanu.

Savu 38. eglītes vakara uzrunu nobeidzu, nolasot nupat saņemtos sveicienus Latvijas Valsts 100. dzimšanas dienā un pateicības rakstu Dziesmu un Deju Svētku dalībniekiem no Latvijas Valsts Prezidenta Raimonda Vējoņa. Citēju: „Turpiniet dziedāt, dejot un spēlēt ar tādu prieku un iedvesmu, lai katri nākamie Dziesmu un Deju svētki pārspētu iepriekšējos!“ Darīsim to labāko.

Stāv priekšā mūsu pašu AL57. KD Adelaidē, kad varēsim atskatīties uz šo nozīmīgo, vēsturisko gadu, kas paliks mūsu atmiņās visu mūžu!

SLVK atsāks savu darbību 2019. gadā pirmdien, 4. martā, kad arī svinēsim mūsu mīļā, iecienītā dibinātāja Raimonda Kraukļa dižo 95 gada dzimšanas dienu.

Kā vienmēr, gaidām jaunus dziedātājus mūsu rindās!

Daina Jaunbērziņa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com