Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Beidzot jāsaka, ka Latvija nav liela valsts...

Neaprakstīsim Latviju negatīvā veidā

Laikraksts Latvietis Nr. 529, 2019. g. 3. janv.
Jānis Dimants, Jr. MD -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Jāpateicas Jānim Kramēnam, jo viņš atkārtoti uzsvēra, ka Latvija nav liela valsts. Bet kāpēc politiķi un valsts vīri vēl joprojām gandrīz vienmēr apgalvo, ka Latvija ir maza valsts. Kāpēc mēs paši apzināti un ar nolūku pazemojam sevi un pazemojamies un nostādām savu valsti negatīvā gaismā, sakot, ka tā ir maza valsts, neapzinoties, ka ir liela starpība starp nelielu valsti un mazu valsti. Proti, ja sakām, ka Latvija ir maza valsts, mēs to nostādām negatīvā nozīmē. Ja uzsveram, ka Latvija nav liela valsts ar pārliecību, mēs sevi iekļaujam lielākā valstu kopienā Eiropā. Vārdam maza ir negatīva pieskaņa, bet vārdam nav liela ir norāde uz iespēju kļūt lielākai, šinī gadījumā, tīri no psiholoģiskā viedokļa, ne jau platības ziņā. Globālisti teiks, vai nav vienalga! Tomēr, mums, vairumam, – nav.

Nav ko pašiem sevi pazemot, bet jābūt pārliecinoši lepniem par savu valsti arī tad, kad tā nav liela valsts un jāizvairās no atkārtotas uzvēršanas, ka Latvija ir maza valsts. Te pārmetumus ir visvairāk pelnījuši mūsu politiķi, valsts vīri, kā arī tik daudzi inteliģences pārstāvji, pat mācību spēki. Šiem cilvēkiem būtu jārāda labā priekšzīme ar izvairīšanos šī mīta apzinātā turpināšanā sabiedrībā.

Pēc pēdējiem datiem Eiropā ir divdesmit piecas (25) mazākas valstis (ieskaitot Kosovu) platības ziņā, nekā Latvija. Kāpēc to mēs neuzsveram savās runās un rakstos – presē? Vienmēr visādi taisnojāmies un pat aizbildināmies, tā kā atvainodamies, ka esam maza valsts un ar to lepojamies. Nē. Latvija nav liela valsts!

Kad pēdējo reizi esam lasījuši vai dzirdējuši, ka kāds būtu teicis, ka Dānija, Šveice, Holande vai Beļģija ir maza valsts un lepojušies ar to?

Vēl joprojām nekādi nevaram atbrīvoties no mazvērtības kompleksa, ko tik bieži uzturam apzināti vai neapzināti, paši. Viss tas ir jāpārvar un jāatbrīvojas no tā. Mums jābūt lepniem par savu valsti, savu valodu, un tas vienmēr ir jāapliecina sabiedrībā.

Laimīgu JAUNO GADU!

Jānis J. Dimants, Jr., M.D.
31. decembrī, 2018. g., Mineapolē, ASV
Laikrakstam „Latvietis“

* * *

Novēlu Jums un visiem, kas saistīti ar laikraksta LATVIETIS izdošanu, – možu, rosīgu, ražīgu, kustīgu, veselīgu un radošu JAUNO GADU!!!!!

PALDIES VAR VISU TO, KAS TIKA DARĪTS 2018. GADĀ MŪSU TAUTAS LABĀ.

Patiesā cieņā –

Jānis J. Dimants, Jr., M.D.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com