Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Jaunā Gaita“ Nr. 295

Ziemas numurs

Laikraksts Latvietis Nr. 531, 2019. g. 16. janv.
-


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
JG295

Žurnāla „Jaunā Gaita“ Nr. 295 vāks.

Rakstu krājuma kultūrai un brīvai domai Jaunās Gaitas ziemas numurs jau nonācis abonentu rokās visā pasaulē un daudzās bibliotēkās Latvijā, kā arī Jāņa Rozes un Zvaigznes ABC grāmatveikalos, Galerijā Istaba, Apgāda Zinātne veikalā, NicePlace veikalā un Latvijas okupācijas muzeja grāmatu galdā.

Literārajā daļā sastopami gan lieli talanti, gan topoši. Īsstāstus piedāvā Inguna Bauere, Evita Hofmane, Nora Ikstena, Patrīcija Kuzmina un Vladis Spāre. Dzejoļu kopas piedāvā Ingmāra Balode un Elvīra Bloma, kā arī, Jāņa Elsberga atdzejojumā, lietuviešu dzejnieks Toms (Tomas) Venclova.

Par Imantu Tilleru, latviešu izcelsmes mākslinieku Austrālijā, un par viņa darbu izstādi Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā pagājušo vasaru raksta izstādes veidotāja Anita Ansone. Daudzi attēli no šīs izstādes apskatāmi, žurnālu pašķirstot. Arī vāka dizains ņemts no Tillera darba.

Fotogrāfijas profesijas vēsturnieks un standartu konsultants Vilnis Auziņš sniedz ieskatu dažos pagājušās vasaras fotomākslas procesos un notikumos.

No latviešu karavīru rakstu krājuma Nameja gredzens 1945. gada augusta numura Pēteris Korsaks ievada mākslinieka Osvalda Rožkalna (1910-1989) apceri Darba diena. Voldemāru Irbi pieminot.

Mūzikas nodaļā Daces Aperānes intervija ar komponistu Andri Dzenīti. Dzenīša simfonisko kompozīciju Māra Andra Nelsona vadībā šoruden uzveda Leipcigas Gewandhaus orķestris Rīgā un Liepājā, kā arī Bostonas Simfoniskais orķestris Bostonā, ASV.

Neatkarīgais žurnālists Otto Ozols kodolīgi un tālredzīgi novērtē 13. Saeimas vēlēšanu rezultātus – Garāka par mūžu vēlēšanu nakts ilgst.

Vēstures nodaļā zem virsraksta Neatlaidīgie drupinātāji Juris Šlesers iedziļinās igaunietes Sirje Okas Ainso grāmatā The Story of BATUN (Stāsts par BATUN / Baltiešu vēršanās pie Apvienotajām Nācijām). Šlesers arī ievada JG pamatu licēja Valtera Nollendorfa rakstu Tīrradnis par lingvistu/rakstnieku Valdi Zepu (1932-1996), un fragmentu no Jāņa Turbada (Zepa paša) Ķēves dēla Kurbada tulkojuma angļu valodā Hungerwhere, Son of Mare. Ilzes Lāces Verhaeghes tulkots un ievadīts, fragments no mākslinieka Andreja Eglīša memuāra A Man from Latvia stāsta par viena vīra neuzvaramo dzīvotgribu padomjlaiku sākumā.

Grāmatu recenziju nodaļā literatūrzinātnieces Bārbalas Simsones izvērsts ieskats 13 romānu sērijā Mēs. Latvija. XX gadsimts; Latvijas Rakstnieku savienības laikraksta konTEKSTS galvenās redaktores Sandras Ratnieces refleksijas par Ulda Bērziņa visjaunāko dzejas krājumu Idilles un Lāsmas Gaitnieces ieskati divās grāmatās – Svetlanas Aleksejevičas Sievietes karā. Noklusētās vēstures liecības un Otomāra Kalpiņa Sāļumā. Ragaciema jūras karaļa stāsts.

Nodaļā Dažos vārdos, kā vienmēr, pieminēti spilgtākie latviešu kultūras notikumi, jaunākās grāmatas, uzvedumi, u.c.

Par abonēšanas kārtību rakstiet e-vēstuli juris.zagarins@gmail.com vai zvaniet: +1 413 732-3803, vai arī skatiet mājas lapu http://jaunagaita.net, kur varat arī ieskatīties Jaunas Gaitas vēsturiskā arhīvā no 1955. gada līdz pat šodienai.

Juris ŽagariņšAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com