Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Annas Ziedares Vasaras Vidusskolas 45. vasara

Dienas grāmata

Laikraksts Latvietis Nr. 531, 2019. g. 16. janv.
Andrejs Jaudzems -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
VV2015

Vasaras Vidusskolas saime.

Vasaras Vidusskolas atklāšana.

Vasaras Vidusskola „Dzintaros“.

Latvijas republikas kultūras ministre Dace Melbārde Vasaras Vidusskolā.

Jogas nodarbības.

Vasaras Vidusskola „Dzintaros“.

Vasaras Vidusskola skolnieki skrien krosu.

1. dienas notikumi

Pirmā skolas diena – 2. janvāris! Pēc nokļūšanas Dzintaros, 45. AZVV tika atklāta ar karoga uzvilkšanu un uzrunām. Atklāšanā piedalījās LR Kultūras ministre Dace Melbārde, kura uzrunāja skolas saimi un pasniedza dāvanu AZVV par godu Latvijas simtgadei.

Tam sekoja guļamtelpu iekārtošana, skolēnu valodas prasmju pārbaudes un brauciens uz pludmali. Vakarpusē ar dažām dejām mūs iepriecināja TDA Rotaļa no Latvijas, bet pēc tam – pirmais kora mēģinājums un iepazīšanās vakars!

Laikapstākļi Dzintaros – saulains laiks bez mākoņiem, 26°C.

2. dienas notikumi

3. janvāra rīta pusē audzēkņi iekārtoja klašu telpas un sāka gatavoties pirmajām stundām. Latviešu valodas stundu laikā notika viesu lekcijas. LR Kultūras ministre Dace Melbārde sniedza lekcijas par mediju pratību un Latvijas kultūras bagātībām, savukārt rakstniece Biruta Eglīte sniedza lekciju par viņas sarakstīto grāmatu Ceturtais Bauslis par savām dzimtas gaitām.

Tā kā mūs lutināja svelme, pieprasījums pēc pludmales bija ļoti liels. Vakara nodarbību laikā notika koru kari lielajā zālē mūsu šī gada diriģenta Ginta Ceplenieka vadībā.

Laikapstākļi Dzintaros – skaidras debesis, 38°C.

4. janvāris – 3. dienas notikumi

Šajā dienā notika pirmās vēstures un ģeogrāfijas stundas. Dzintaros iestājās vēsāks laiks, taču pieprasījums pēc pludmales joprojām bija liels (varbūt tāpēc, ka skolēniem šī bija pirmā iespēja braukt arī uz veikaliem). Saulainais laiks tika baudīts arī lasīšanas stundā.

Vakara nodarbību laikā notika interešu grupas  – muzicēšana, zolīte, koklēšana, prievīšu aušana, linu tērpu šūšana, rotkalšana un metāla liešana, kokdarbi un pārsteigumā – joga!

Laikapstākļi Dzintaros – pārsvarā skaidras debesis, 25°C.

5. janvāris – 4. dienas notikumi

Šīs dienas vārds, kas tika īpaši skolēniem uzsvērts bija cieņa. Visa AZVV saime aizdomājās, ko mēs cienām un ko īpaši godājam. Īpašāk izdevās novērtēt ikdienas saulainos laikapstākļus, jo mūs ik pa brīdim pārsteidza lietus gāzes. Tomēr esam pateicīgi, ka nokrišņi neiztraucēja vakara spēļu nodarbību, jo tad bērniem būtu bijis daudz grūtāk iesaistīties visās interesantajās aktivitātēs, ko audzinātāji bija sagatavojuši.

Laikapstākļi Dzintaros – brīžiem apmācies, nedaudz nokrišņu, 23°C.

6. janvāris – 5. dienas notikumi

Kā jau ierasts AZVV, svētdienās ir īpaša dienas programma. Pēc brokastīm un guļamistabu sakārtošanas notika svētbrīdis Dzintaru brīvdabas baznīcā, ko vadīja skolas vadītājs Markus Dragūns.

Tad sekoja Olimpiādes spēles pa darbu grupu komandām. Olimpiādes diena tradicionāli ir arī viesu diena, tāpēc Dzintaros sagaidījām draugus un radus, lai kopā ar mums baudītu dienas aktivitātes un gardās pusdienas, ko sagatavoja skolas saimnieces.

Paralēli olimpiādes spēlēm notika arī skolotāju seminārs. Finālu spēles notika dienas otrajā pusē, un vakarā skolas audzēkņiem bija iespēja noskatīties tautas deju izrādi Vēl simts gadu dejai.

Olimpiādes uzvarētāji: basketbols – Asprātīgie ausekļi (oranžs), volejbols – Spēcīgās saules (sarkans), tautas bumba – Spēcīgās saules (sarkans).

Laika apstākļi Dzintaros – 25°C, pārsvarā skaidras debesis un mērens vējš.

7. janvāris – 6. dienas  notikumi

Atsākās parastās skolas stundas šajā pirmdienā, un visi jaunieši iekrita atpakaļ normālā ritmā. Bija īpaši labs kora mēģinājums, kur mūsu diriģents Gints Ceplenieks mālēja mūsu jaunos audzēkņus par labākiem dziedātājiem.

Vakarā notika Interešu grupas – muzicēšana, zolīte, koklēšana, prievīšu aušana, linu tērpu šūšana, rotu kalšana un metāla liešana, kokdarbi un pārsteigumā – Diriģēšana ar Gintu!

Arī šim vakaram parādījās izcili skaists saulriets, par kuru visi priecājās.

Laika apstākļi Dzintaros –pārsvarā skaidras debesis, 26°C.

8. janvāris – 7. dienas notikumi

Šajā rītā skolēni modās plkst. 6, lai skrietu maratonu! Visi audzēkņi vai nu noskrēja, vai nosoļoja noliktu maršrutu ar švunku un enerģiju!

Vakarā notika Perfektais pāris, kur atklājās vairākas kaislīgas emocijas un varbūt pat atradām kādu mūžīgo mīlestību...

Laika apstākļi – skaidras debesis, 26°C.

9. janvāris – 8. dienas notikumi

Visi pārīši no Perfektā pāra svinēja savu uzvaru ar vakariņām pie atsevišķa galda ēdamzālē, kas bija skaisti izrotāts ar svecītēm. Pēc vakariņām skolēni parādīja savas aktierspējas, ko mums iemācīja viesu režisors Reinis Vējiņš no Latvijas.

Laika apstākļi – apmākušas debesis, 18°C un vējains.

10. janvāris – 9. dienas notikumi

Šajā dienā visi audzēkņi nepacietīgi gaidīja vakaru, lai pēc stundām un mājas darbiem viņi varētu sapulcēties starp barakām, uzvilkt kārtīgus apavus un sagaidīt, ka mūziķi sāks spēlēt... PĒRKONĪTI! Visi vismaz dažas reizes pagāja pa dejas ceļu pa apli, bet tikai stiprākie varēja izturēt līdz galam. Matīss un Anika uzvarēja maratonu 1:31 stundā; apsveicam viņus!

Laika apstākļi – skaidras debesis, 20°C un vējains.

Andrejs Jaudzems

Foto: Lukas Elberts, Andrejs Jaudzems, Kalvis Švolmanis.

Turpmāk vēlAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com