Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Atbalss no Adelaides Kultūras dienām

Vīru kora „Gaudeamus“ koncerts Melburnā

Laikraksts Latvietis Nr. 531, 2019. g. 16. janv.
Ivars Mirovics -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Vīru koris „Gaudeamus“ Melburnas Latviešu namā. Centrā diriģents Ivars Cinkuss. FOTO Ilze Nāgela.

Tiem, kas nebija klāt nupat aizvadītajās Austrālijas Latviešu Kultūras dienās Adelaidē, bija dota iespēja mazā, bet ļoti kompaktā veidā izjust Kultūras dienu sajūsmu, Gaudeamus korim 2019. gada 5. janvārī iegriežoties Latviešu namā Melburnā.

Gaudeamus kora un tā diriģenta Ivara Cinkusa slava jau dod katram ticību uz patīkamu jaunu piedzīvojumu. Tas tā bija arī šoreiz, izjūtot dziesmas skaistumu augstākajā līmenī, – diriģentam un koristiem saplūstot vienā sinhronizētā mūzikas un ietērpa kopībā.

Melburniešiem bija iespēja piedzīvot vienreizēju koncertu, kur katrs tā sniedzējs: mūsu Sandra Birze ar klavierēm (arī stabuli) un Roberts Birze ar dūdām, adelaidieša Jāņa Laura čells, Rīgas Gaudeamus koris un diriģents Ivars Cinkuss; katrs savā mākā, bet kopībā, vienam otru papildinot, pacēla šo koncertu kaut kur mūzikas mākslas virsotnes tuvumā.

Apsveicama ideja bija koncerta rīkotājiem, nelietot skatuvi, bet novietot koristus, diriģentu un visus pārējos māksliniekus zāles vienā stūrī iepretim sēdošajiem skatītājiem zāles diagonāles virzienā. Četrstūrainā telpā, kakta pozīcija ir tā piemērotākā vieta, lai izmantotu skaņas novirzīšanu publikas virzienā.

Šodienas trimdas apstākļos, kur daudziem jaunākās paaudzes latviešiem latviešu valoda nav vairs pirmā valoda, kā arī viņu angliski runājošām paziņām, ir varbūt ieteicams mūsu koriem sekot Gaudeamus kora paraugam, repertuārā uzņemot dažas klasiskās mūzikas vai citu zemju tautas dziesmas, ko nodziedāt koru koncertos vai konkursos, lai piesaistītu vairāk apmeklētājus, un tai pašā laikā, iepazīstinātu citas tautas ar latviešu tautas bagāto dziesmu krājumu un neapslāpējamo tradīciju dziedāt.

Beigās, pēc vairāk nekā 200 klausītāju izpaustās aplausu vētras, varam izteikt lielāko pateicību arī šī uzveduma rīkotājiem,– Anitai Andersonei un viņas komandai par šo, mūsu atmiņās ierakstīto, jauko koncertu.

Ivars Mirovics,
viens no klausītājiem.
Melburnā, 9.01.2019.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com