Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Jauna valdība

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna

Laikraksts Latvietis Nr. 533, 2019. g. 1. febr.
Raimonds Vējonis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LVLielais

Jaunā valdība: Pirmā rindā no kreisās: Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, ministru prezidenta biedrs un tieslietu ministrs Jānis Bordāns, ministru prezidents Arturs Krišjānis Kariņš, LV prezidents Raimonds Vējonis, ministru prezidenta biedrs un aizsardzības ministrs Artis Pabriks, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Otrā rindā: veselības ministre Ilze Viņķele, finanšu ministrs Jānis Reirs, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, kultūras ministre Dace Melbārde, satiksmes ministrs Tālis Linkaits. Trešā rindā: iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens, labklājības ministre Ramona Petraviča, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro. FOTO LR Valsts kanceleja.

Jaunā valdība Zaļajā jeb valdības sēžu zālē Ministru kabineta ēkā. FOTO LR Valsts kanceleja.

Augsti godātais Ministru prezidenta kungs!

Augsti godātie ministri!

Dāmas un kungi!

Vispirms vēlos pateikties Māra Kučinska vadītajai valdībai, kas savas darbības laikā lika pamatus svarīgām reformām un panāca ļoti būtiska jautājuma risinājumu, kas ir svarīgs valsts drošībai, – 2% no iekšzemes kopprodukta, kas tiek novirzīti aizsardzības nozarei. Tie bija ļoti svarīgi lēmumi, kas vērsti visas sabiedrības ilgtermiņa interesēs.

Paldies Arturam Krišjānim Kariņa kungam par uzdrošināšanos un neatlaidību, meklējot un rodot kopsaucējus kopā ar plaši pārstāvēto partiju loku, lai vairāk nekā divus mēnešus pēc 13. Saeimas pirmās sēdes izveidotu jauno valdību. Tas ir bijis garš process un šajā garajā valdības veidošanas procesā ir zaudēts laiks, un ir iekavēti daudzi ļoti būtiski lēmumi, kas savukārt var radīt negatīvas sekas valstij kopumā.

Augsti godātais Ministru prezidenta kungs! Ministri!

Lai stiprinātu sabiedrības uzticību politiķiem un politiskajiem procesiem valstī kopumā, valdībai būs jārīkojas ātri un izlēmīgi. Tajā pašā laikā arī neaizmirstot par vēlētājiem dotajiem solījumiem, kas, manuprāt, ir ļoti būtiski, lai vēlētājs neviltos politiskajās partijās.

Valdības veidošanas procesā es vairākkārt uzsvēru un vēlreiz gribu uzsvērt, ka mums ir nepieciešams sabalansēts valsts budžets. Ir pienācis laiks, kad jāsāk domāt par uzkrājumu veidošanu, kas varētu noderēt grūtos laikos. Jo, vērtējot ekonomiskās attīstības tendences pasaulē, mums ir jābūt gataviem dažādiem jauniem izaicinājumiem.

Šobrīd Latvija arvien turpina stabilu ekonomisko attīstību. Bet mums ir jāapzinās, ka lielā mērā par to varam pateikties Eiropas fondu naudai un labvēlīgai ārējai videi, bet šī vide ir un būs mainīga. Tāpēc jo īpaši svarīgi ir mums pašiem veidot labvēlīgus apstākļus valsts izaugsmei, stiprināt valsts konkurētspēju, veidot stabilu un prognozējamu nodokļu politiku, turpināt reformas, mazināt sociālo nevienlīdzību, stiprināt tiesiskumu un veikt daudzus citus uzdevumus.

Valdības veidošanas procesā vairākkārt tika runāts un, tas ir izšķirīgi svarīgi, turpināt stiprināt finanšu sistēmas drošību, ieviešot Moneyval ziņojuma rekomendācijas, padarot stingrāku un efektīvāku banku sektora uzraudzību un stiprinot kontrolējošo iestāžu sadarbību un koordināciju. Tas valdībai ir jādara nekavējoties, jo kavēšanās var būt bīstama valsts ekonomiskajai attīstībai.

Latvijas nacionālajās interesēs ir stiprināt vienotu Eiropas Savienību un cieši sadarboties ar valstīm, kas aizstāv mūsu kopējās – Rietumu demokrātijas – vērtības. Mums ir jāturpina veidot mūsu valsts noturību pret dažādiem mūsdienu apdraudējumiem informācijas telpas aizsardzības un kiberdrošības jomās un, ne mazāk svarīgi, arī klimata pārmaiņu jomā.

Jaunā Ministru kabineta locekļi!

Latvijas iedzīvotāji sagaida, ka jūs katrs jau no pirmās dienas ne tikai vārdos, bet arī darbos uzņemsieties atbildību par mūsu valsti. Katrs no jums atsevišķi un, būtiskākais, no šodienas jūs visi kopā esat atbildīgi par valdības īstenoto politiku.

Novēlu jums sekmīgu darbu un, lai mums pietiek spēka, izturības un drosmes iestāties par savu valsti un par mūsu valsts iedzīvotājiem!

Raimonds Vējonis
Latvijas valsts prezidents

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna jaunā Ministru kabineta svinīgajā sēdē 23.01.2019.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com