Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Lietuvas vakars

Rīkoja Lativjas Dievturu sadraudze sadarbībā ar Latvijas Folkloras biedrību

Laikraksts Latvietis Nr. 537, 2019. g. 27. febr.
Gunta Saule -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Karogs_LT

Lietuvas vakars Rīgas Centrālajā bibliotēkā. FOTO Daina Ģeibaka.

Dejas Lietuvas vakarā. FOTO Daina Ģeibaka.

Lietuvas vakars. FOTO Daina Ģeibaka.

2019. gada 15. februārī, Rīgas Centrālās bibliotēkas (Brīvības ielā 49/53) 2. stāvā, Lasītāju zālē norisinājās Lietuvas republikas dibināšanas 101. gadskārtai veltīts Svinīgs vakars. Īpašie viesi Kurtuvēnu etnogrāfiskais ansamblis KURTUOVE (Lietuva), piedalījās Rīgas folkloras kopa LAIVA. Sarīkojums notika lietuviešu un latviešu valodā (ar tulkošanu) un to rīkoja Latvijas Dievturu sadraudze sadarbībā ar Latvijas Folkloras biedrību.

Lai arī Lietuva mums ir tuvi kaimiņi – robežas esam mijuši un mainījuši, un gadu tūkstošu senumā mūs vieno kopīgi valodu koka zari, tomēr mūsu valstu un zemju vēsture dažādos laikposmos aizvijusies dažādiem ceļiem.

Vien pēdējās simtgades laikā bieži esam bijuši ierauti līdzīgos vēstures akačos. Un līdzīgos Saules un Laimas kalnos kāpuši. Mūs vieno Baltijas ceļa ķēdes un uguņi Baltu Vienības dienā pilskalnos un svētvietās.

Mums ir līdzīgi Dievi un Dieves, līdzīgi svētam gadskārtu svētkus – velkam bluķi ziemas vidū, Sauli un gaismu gaidīdami atpakaļ, gaidām saullēktu Lielajā dienā. Daudz līdzīgā ir mūsu Vasaras saulgriežu Saules godos un senču, veļu pieminēšanā. Līdzīga un tuva ir mūsu smalkbijīgā attieksme un attiecības ar dabu un kosmosu – jūru, mežiem un zvaigznēm. Mums svarīgs uguns un debesu pārvaldnieks Pērkons. Mums mīļa Saule un Laima. Un Austra tāpat metus debess jumā met un sietus sijā. Un līdzīgi skan latviski un lietuviski diena un nakts, rīts un vakars, dziesma un daina...

Mēs dēvējam viens otru par brāļu un māsu tautām. Un allaž domājam par vienību. Par vienojošo un vienoto. Mums vairāk un biežāk vajadzētu savus vērtību kausus kopā saskandēt, kopīgiem spēkiem un kopīgu gudrību lietā likt, sijājot vērtību sietus un graudus no pelavām un svešā atraisot.

Tāpēc arī šoreiz tikāmies kopā brāļu un māsu tautas zemes, Lietuvas Republikas 101. gadskārtu godāt. Savu kopējo spēku daudzināt un vairot. Mēs esam un gribam arvien turpināt būt stiprās un sīkstās baltu zemes un tautas. Baltu gara un vieduma telpas uzturētāji un kopēji. Lai top!

Gunta Saule,
LDS saziņa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com