Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pavadījām...

Guntas R. izvadīšana

Laikraksts Latvietis Nr. 538, 2019. g. 5. martā
Ilga Vēvere -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Izvadītāji DV mītnē svin Guntas dzīvi. FOTO Pēteris Strazds.

Guntas ģimene DV mītnē svin viņas dzīvi. FOTO Pēteris Strazds.

Guntas izvadīšana. FOTO Agris Ezeriņš.

Guntas izvadīšana. FOTO Pēteris Strazds.

Guntas izvadīšana. FOTO Pēteris Strazds.

Saulainajā, 25. februāra, dienā Adelaides latviešu sabiedrība tālajā mūžības ceļā pavadīja Guntu Rudzīti. Gandrīz desmit gadus ilga viņas cīņa starp dzīvotgribu un slimību. Diemžēl sievietes, mātes, vanadzes spēcīgais raksturs neuzvarēja šai cīņā. Atvadu vārdos izskanēja, ka aiz šīs pragmatiskās ārējās izpausmes slēpās trausla, ievainojama būtne. Un tā bija patiesība. Kā bezdelīga, kas lido strauji. Sakot Fr. Bārdas vārdus „...pagurst ceļā bezdelīga...“, arī mūsu Gunta pagura, līdz izdzisa elpa.

Adelaides latviešu sabiedrība ir zaudējusi cilvēku, kurš spēja būt vienmēr un visur visdažādākajās sabiedriskajās kapacitātēs. Viņai patika darboties, ne mirkli neapstājoties, kā steidzoties, lai nekas nepaliktu nepadarīts; it kā kāds viņu nemitīgi dzītu. Varbūt tas bija laiks?

Daugavas Vanagi bija tā organizācija, kurai piederēja Guntas sirds. Organizācija, kuras mērķis ir palīdzēt bijušajiem karavīriem, invalīdiem, slimiem, daudzbērnu un audžuģimenēm, dzīves grūtdieņiem; palīdzēt jauniešiem saprast nacionālās piederības nozīmi dzīvē.

Varbūt viņā mājoja mūžīgais dzinējs? Varbūt tā bija latvietība, kas lika audzināt bērnus latviskā garā, dziedāt, lasīt, rakstīt, šūt, cept un vārīt; organizēt un visu izplānot līdz pēdējam sīkumam (pat savas bēres), aktivēt lēnos, piebremzēt pārāk straujos, nebaidīties vajadzības gadījumā sacīt skarbus vārdus, paslavēt atzinību pelnījušos un vēl daudz ko citu.

Kādam varbūt arī nepatika Guntas nerimtīgā darbošanās; kādā sarunā viņa reiz man teica „es neesmu darījusi ļaunu tīšuprāt, ja ir gadījies kādu aizvainot, tad tas aiz manas neapdomības un straujuma, par ko no sirds atvainojos.“

Paldies visiem, kas šai skumjajā dienā bija kopā ar DV Adelaides nodaļu; kas izpildīja Guntas vēlēšanos – ziedu vietā ziedot nodaļas darbam. Tas būs labs atbalsts pašreiz notiekošajā vanagmājas telpu labiekārtošanā un uzlabošanā. Paldies arī visām Austrālijas DV nodaļām un latviešiem no citām pilsētām par atvadu vārdiem. Paldies Adelaides vanagiem un vanadžu kopai par atvadu mielastu, jo Gunta teica: Sviniet manu dzīvi.

Ilga Vēvere
DV Adelaides nodaļas Valdes priekšsēdeAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com