Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Anna Švalbe – 100

Svinības Latviešu ciemā

Laikraksts Latvietis Nr. 542, 2019. g. 16. maijā
Eva Brennere -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Ingrīda Houka (Hawke) un Anna Švalbe. FOTO Daila Piksone.

Latvieši ir izturīga tauta. Latviešu Ciemā dzīve ir laba, un viena daļa no Ciema iedzīvotājiem sasniedz ievērojamus mūža gadus, viens otrs pat sasniedz 100 un vairāk gadus.

100 gadi šā gada aprīlī piepildījās aprūpes nama iedzīvotājai Annai Švalbei, mūsu mīļai, labai, draudzīgai, spējīgai, izdarīgajai, apbrīnojamai Annītei. Lai atzīmētu šo ievērojamo notikumu, tieši dzimšanas dienā Ciems viņai rīkoja svinības Lielajā zālē, kur pulcējās ar 70 viesu gan no Ciema, gan Annītes ģimenes locekļi un personīgie draugi.

Ivars Štubis vadīja sarīkojumu un uzsāka ar īsu uzrunu, tad sekoja mācītāja Daiņa Markovska īsi dievvārdi, apsveikums un kopdziesma.

Tad Anniņu sveica Jānis Kārkliņš un Koidula Nemiro no Daugavas Vanagu Melburnas nodaļas, pēc tam ilggadīgi draugi – Eva Brennere un Ināra Litte nolasīja skaistu dzejolīti un dāvināja siltu plecu lakatu gandrīz vai Latvijas karoga krāsās, kas noderēs laikam paliekot vēsākam.

Valija Kroforda (Crowford) sveica no senioru kopas un personīgi no sevis un Edmunda Smalkā un pieminēja cik darbīga Annīte ir, neskatoties uz ievērojamiem mūža gadiem, un ne jau tikai cepot pankūkas.

Tad Annīti sveica pārstāves no Ashburton baptistu draudzes, kur Annīte daudzus gadus dziedāja draudzes korī. Dāvanai pasniedza skaistu, ar rokām darinātu lūgšanu segu, daudziem iešūtiem mezgliņiem, kur katrs nozīmē par Annīti teiktu lūgšanu. Segu gatavoja baptistu draudzes locekle Ronda.

Ingrīda Houka (Hawke) sveica no Ciema, arī uzsverot, cik darbīga Annīte vēl ir Ciema labā – cep kartupeļu pankūkas un piparkūkas, sien Jāņu sieru, viņas gatavotās mākslīgās puķes un pūpoli rotā visu aprūpes namu. Ciems Annītei dāvina ceriņa koku, ko iestādīt kaut kur dārzā, kur Annīte vēlās, varēs to apskatīt un apkopt.

Ārijai Meritai bija pārsteidzošs apsveikums. Ārija un Annīte – abas savā laikā dziedāja Sv. Krusta draudzes korī, kā arī Dziesmu varas korī, un tā kā Ārijai bija dziesmas ieskaņotas, tad pāris no tām varējām visi ar prieku noklausīties.

Ar pašas sarakstītu dzeju vēl sveica Viktors Bendrups un nobeidza ar kopdziesmu Dažu skaistu ziedu.

Sekoja Annītes uzruna un pateicība, un pašas sarakstīts dzejolis.

Visi viesi tad viņu sveica ar dziesmu, dzerot šampānieti. Apsveicēji arī pasniedza puķes, un zāles malā liels galds bija pārpildīts ar tām.

Ivars Štubis vēl nolasīja prāvu skaitu rakstisku apsveikumu, to starpā no ievērojamām personām: LR Goda Konsuls Melburnā – Jānis Dēliņš, Austrālijas (un Anglijas) Karaliene Elizabete, Latvijas valsts prezidents Raimonds Vējonis, Austrālijas premjerministrs Scott Morrison, Austrālijas gubernators Pīters Kosgorvs (Peter Cosgrove), Viktorijas gubernatore Linda Dessau, Viktorijas premjers (Daniels Endrjūss) Daniel Andrews, Aston rajona pārstāvis Federālā parlamentā Alans Tadžs (Alan Tudge), Viktorijas valsts Ferntrīgalijas (Ferntree Gully) rajona pārstāvis Niks Veiklings (Nick Wakeling).

Visi tad baudīja kliņģeri, šampānieti, kafiju, sāļas un saldas uzkodas un priecājās, ka mums ir tik jauka Annīte, kas nobeigumā noskaitīja vēl vienu piemērotu skaistu dzejoli.

Mīļā Annīte, visi vēlam Tev vēl daudzus, jaukus un raženus mūža gadus, labu veselību un dzīves prieku!

Eva Brennere
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com