Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Čaklas rokas labus darbus veic

DV Dārza svētki Adelaidē

Laikraksts Latvietis Nr. 543, 2019. g. 23. maijā
Astra Kronīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DV

Daugavas Vanagi

Šašliku cepšana. FOTO Astra Kronīte.

Priekšnesumi. FOTO Astra Kronīte.

Dārza svētki. FOTO Astra Kronīte.

Palīdzības pakas sūtīšanai uz Latviju. FOTO Astra Kronīte.

Skaista atvasaras pēcpusdiena, 6. aprīlis, bet Adelaidē, Daugavas Vanagu mājas dārzā, manāms spožās saulītes spiediens. Dīvaini, ka šajā gada laikā vēl jāuzmanās no apdeguma! Notiek gadskārtējie Dārza svētki, kur biedri saņem maltīti bez maksas.

Šogad, diemžēl nav tik liels bariņš lauku virtuves baudītāju. Žēl, jo kā parasti, Vanadzes ir sagādājušas gardu mielastu. Manāma ir jaunās valdes labā organizēšanas prasme un sadarbība. Jauna veida garšīgu salātu klāsts; jauns šašliku cepējs. Zem jaunās pārbūvētās pajumtes pagalmā, Vanadzes servē pusdienas raiti un veiksmīgi. Viss liekas bez pūlēm, kā pa diegu. Bet ikkatrs kurš kaut ko ir rīkojis zina, ka tas kas izskatās vienkārši, parasti pieprasa daudz iepriekšējo plānošanu un izdomu. Nekas bez plānošanas un darba nenotiek. Un tā tas arī šodien. Ir padomāts par izklaidi – Vilnis Jankovskis iepriecina klātesošos ar saviem dzejiskiem tekstiem ģitāras pavadījumā; pati priekšniece iepriecina ar asprātībām un notiek loterija. Būs atkal labs atlikums, ar ko atbalstīt pasākumus šeit un Latvijā.

Pagājušā nedēļā Vanagu nams bija pilns ar drēbēm, apaviem un grāmatām. Biedri un palīgi sijāja saziedotās mantas, sakraujot tās 24 lielās pakās, kas jau tagad tilpnī ceļo uz Latviju, kā liels dāvanu maiss, maznodrošinātām ģimenēm, invalīdiem un skolām. Lieldienās – Vanadžu ceptie pīrādziņi un sagādātie sainīši iepriecināja latviešu seniorus/vieniniekus un tos, kuri dzīvo aprūpes namos.

Ar savu neatalgoto darbu Vanagi uzkrāj līdzekļus, ar ko atbalsta vietējo sabiedrību un Latviju. Adelaides Vanagu nodaļa šī gada sākumā, ar $1000,00 ziedojumu, atbalstīja Annas Ziedares Vasaras Vidusskolu. Līdzīgi, ar $5000,00 aizdevumu, Vanagi atbalstīja Kultūras Dienu rīcības komitejas darbu.

Šie līdzekļi tiek nopelnīti galvenokārt caur Vanadžu saimniecisko darbību, gatavojot pusdienas katru sestdienu, rīkojot mielastus viesībām, cepot un vārot. Protams, klāt nāk gada maksas (ar katru gadu mazāk) un ziedojumi.

Maija un jūnija mēnešos notiks gadskārtējā DV Austrālijas mēroga ziedojumu vākšanas akcija. Šogad atkal būs četri galvenie ziedojumu fokusi: leģionāru aprūpe, daudz bērnu un audžubērnu ģimeņu aprūpe, jaunatne un zemessardze.

Ierosinu visus lasītājus, DV biedrus un citus, piedalīties šajā ziedojumu akcijā un atbalstīt Daugavas Vanagu darbu. Jūsu labdarība noteikti nonāks labās rokās un tiks lietderīgi izmantota.

Astra Kronīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com