Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ivars un Kārla Adelaidē

Koncerts Daugavas Vanagu namā

Laikraksts Latvietis Nr. 543, 2019. g. 23. maijā
I.V. -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DV

Daugavas Vanagi

Ivars Štubis un Kārla Jaudzema uzstājas Adelaidē. FOTO Agris Ezeriņš.

Sarīkojuma publika. FOTO Agris Ezeriņš.

Siltajā, rudenīgajā piektdienas, 17. maija, pievakarē Adelaides Daugavas Vanagu namā pulcējās dažādu gada gājumu ļaudis uz retu notikumu – talantīgo Melburnas jauniešu Ivara Štubja un Kārlas Jaudzemas koncertu un Ivara diska Dabas miers prezentāciju. Abi jaunieši ir Adelaidē pazīstami jau no senākiem Vasaras vidusskolas koncertiem. Ivars tagad strādā Latviešu ciemā Melburnā, Kārla studē Melburnā, Monaša universitātē.

Vakara sākumā Ivars iepazīstināja sanākušos ar diska tapšanas procesu vairāku gadu garumā – dabas skaņu ierakstiem Latvijā un attēliem no skaņu vietām, aparatūru, ierakstīšanas tehnisko pusi, lai klausītāji saprastu, kāpēc tik ilgi paiet, lai dabas skaņām piekomponētu mūziku.

Ieskaņoto disku Ivars jau ir dāvinājis aprūpes namiem dažādās valstīs – Latvijā, Amerikā, Kanādā un citur; disks ir nopērkams arī veikalos Rīgā. Saprotams ir Ivara gandarījums un klausītāju prieks par paveikto. Ivars vakarā atskaņoja vairākas diskā iekļautās dziesmas. Sanākušie baudīja noskaņu mūziku, kas tos rosināja uz pārdomām, kurām ikdienā bieži pietrūkst laika.

Nākamajā programmas daļā klausījāmies Kārlas skaidro un skaisto balsi modernāka stila priekšnesumos un Ivara pavadījumu gan uz ģitāras, gan akordeona, kas lieliski saplūda vienotā skanējumā. Tiešām, talantīgi jaunieši, kuri grib un var radīt prieku sev un citiem. Paldies viņiem par to!

Vakara turpinājumā Ivara vadībā raisījās nenogurdināma sadziedāšanās. Jā, ko gan spēj aizrautīgs un atraktīvs jaunietis – iekustināja visus sanākušos uz sen nedzirdētu un aizrautīgu dziedāšanu, kas negribēja rimties līdz pat vēlam vakaram. Pat dziesmu vārdi nebija jāmeklē, tie paši lauzās ārā kā no pārpilnības raga! Paldies visiem, kas piedalījās dziedāšanā! Paldies arī vairākiem fotogrāfiem, kas šo notikumu dokumentēja vēsturei!

Labi, ka vanadzes bija parūpējušās par gardām vakariņām, lai nevienam nepietrūktu spēka un izturības dziedāt; arī bārs palīdzēja uzturēt jautru noskaņu. Paldies mūsu labajām mājasmātēm un bāra vadībai!

I. V.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com