Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Godinot mūsu leģionārus

Laikraksts Latvietis Nr. 543, 2019. g. 23. maijā
Jānis Kārkliņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DV

Daugavas Vanagi

Mēs nekad nedrīkstam aizmirst mūsu leģionārus, kuri atdeva savas dzīvības otrā pasaules karā, lai mēs varētu dzīvot drošībā šeit ārpus Latvijas vai mūsdienas arī Latvijā. Šī iemesla dēļ pirmdien, 11. martā, ap 20 Melburnas tautieši un viesis no Pertas, Pertas Daugavas Vanagu valdes priekšsēdis Ilmārs Rudaks, pulcējās pie latviešu un igauņu karavīru pieminekļa Foknera (Fawkner) kapsētā. Piemiņas svētbrīdi vadīja mācītājs Dainis Markovskis, pieminot kritušos leģionārus, 15. un 19. divīzijas karavīrus, kuri otrā pasaules karā krita, aizstāvot Latviju. Mācītājs Dainis arī lika neaizmirst mūsu izcilo karavadoni un patriotu, pulkvedi Oskaru Kalpaku un studentu rotu, kuri cīnījās Latvijas labā pirmā pasaules karā.

Sekojot mācītāja izjustajiem vārdiem, Daugavas Vanagu Melburnas nodaļas valdes priekšsēdis Jānis Kārkliņš un nodaļas vanadžu kopas vadītāja Koidula Nemīro nolika vainagu pie karavīru pieminekļa. Jānis Kārkliņš pateicās visiem latviešu leģionāriem, kuri cīnījās par Latvijas brīvību, ne tik vien tiem, kuri krita kaujas laukos, bet arī tiem, kuri izcieta karu, bet mira Sibīrijā vai citur mūsu ienaidnieku rokās, kā arī tiem, kuri mira trimdā. Tikai retais no viņiem piedzīvoja Latvijas brīvības atgūšanu.

Piemiņas brīdi turpinot, visi klātesošie aizgāja uz netālo nezināmā karavīra kapu, kur nolika ziedus tiem karavīriem, kuri palika kara un cīņu laukos.

Leģionāru piemiņas svētbrīdis pie karavīru pieminekļa Foknera kapsētā Melburnā notiek jau daudzus gadu desmitus, un kaut vairs neierodas tik daudz tautiešu kā agrāk, ir patīkami redzēt, ka tradīcija vēl turpinās. Kritušie leģionāri atdeva savas dzīvības Latvijas un mūsu labā. Mazākais, ko mēs varam darīt, ir reizi gadā viņus atcerēties piemiņas svētbrīdī.

Paldies mācītājam Dainim par izjusto svētbrīdi, Melburnas Daugavas Vanagu nodaļas karoga sardzei un visiem, kuri atrada laiku piedalīties svētbrīdī, kā arī visiem, kuri pielika roku pie svētbrīža izkārtošanas. Cerams, ka Melburnā šī tradīcija turpināsies vēl ilgus gadus un iespējams nākošā gadā piedalīsies vēl vairāk mūsu tautiešu – gan Daugavas Vanagu organizācijas biedri, gan tie, kuri nav Daugavas Vanagi, lai godinātu bijušos latviešu leģionārus.

Jānis Kārkliņš
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com