Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pirmās kulinārijas meistarklases Austrālijā

Tās sniegs divas šefpavāres no Latvijas

Laikraksts Latvietis Nr. 543, 2019. g. 23. maijā
Margota Puķīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Inese Rikša. FOTO Dins Kalniņš.

Jūnija mēnesis Austrālijā būs veltīts kulinārijas meistarklasēm, kuras notiks lielāko pilsētu latviešu centros, Brisbanē, Sidnejā, Melburnā, Adelaidē un Pertā. Arī būs pīrāgu vērtēšanas konkurss Jāņu priekšvakarā Dzintaros Adelaidē. Man ir prieks paziņot, ka ieradīsies divas šefpavāres no Mārtiņa Beķerejas – Inese Rikša un Mudīte Dambrovska, kuras ar mieru piedalīties šajā projektā. Viņas novērtēs un pasniegs balvu labākam, vai labākai, pīrāgu cepējam. Zinām, ka augšminētās pilsētās darbojās kafejnīcas un aizrautīgi cep smalkmaizītes un ka Austrālijas latviešiem iecienīta vieta, iebraucot Rīgā, ir Mārtiņa Beķereja. Tagad būs iespēja dota mūsu Austrālijas latviešu šefiem un visiem, kam interesē latviešu ēdieni, iemācīties no Latvijas profesionāliem šefpavāriem kaut ko jaunu, kā arī nostiprināt savas zināšanas, ko esam ieguvuši no vecākiem.

Sazinājos ar vadošam personām Brisbanē, Sidnejā, Melburnā un Pertā, un atsaucība šim projektam bija pozitīva. Divi šefi pavadīs gandrīz mēnesi Austrālijā, un katrā nedēļas nogalē notiks meistarklases cita pilsētā, kur demonstrēs, ko pilsētas vēlās redzēt, vai iemācīties kaut ko citu no šefpavāriem. Austrālijā visi latviešu centri darbojās pamatā nedēļas nogalēs, jo ikdienas pavadītas savos darbos.

Katrs, kurš vēlās, var piedalīties pīrāgu konkursā piektdien, 21. jūnijā, Adelaidē jāiesniedz 30 pīrāgus un recepti, kurā aprakstīti lietotie produkti un daudzums, un pīrāgiem jābūt glītā un interesantā kompozīcijā. Jāpieliek vārdu un uzvārdu un, ja iespējams, no kā šī recepte dabūta. Katrai kompozīcijai tiks piešķirts kārtas numurs, un cepēja vārds neparādīsies. Vēlams, ka pīrāgu kompozīcijas būs iesniegtas Dzintaru virtuvē starp plkst. 5.00 un 6.00 vakarā.

Dzintaros, 22. jūnijā, sestdienas rītu iesāks ar meistarklasēm, un tad gatavosimies Jāņu svinēšanai, pinot vaiņagus, sagatavojot ugunskura vietu un dziedot dziesmas. Svētdien pēc pankūku brokastīm pavāri dosies uz Adelaidi atvilkt elpu.

Otrdien, 25. jūnijā, notiks meistarklase Adelaides Latviešu biedrības telpās; demonstrēs kliņģeri plkst. 14.00. Visus ieinteresētus pieteikties nākamās pavārstundā 1. jūnijā Adelaidē, vai sazināties ar Margotu Puķīti, zvanot 0419 894 007.

Tuvāku informāciju varat uzzināt caur jūsu pilsētas pārstāvi.

Kulinārijas meistarklases

Sidnejā, 8. jūnijā – Klāra Bruvere: e-pasts klara.bruveris@live.com

Brisbanē, 9. jūnijā – Inga Česle: e-pasts inga.ceslis@gmail.com

Melburnā, 15. jūnijā – Linda Drēziņš: e-pasts linda.drezins@gmail.com

Adelaidē, 21., 22. un 25. jūnijā – Margota Puķīte: e-pasts mrsmargota@gmail.com

Pertā, 29. vai 30. jūnijā – Jānis Purvinskis: e-pasts janis@msvillage.com.au

Kulinārijas meistarklases plāns Austrālijā (datumi varētu mainīties, jo pilna informācija nav galīgi pieejama). Izsakām sirsnīgu pateicību Latvijas Ārlietu Ministrijai un Mārtiņa Beķerejai par sadarbību un finansiālo atbalstu šī projekta īstenošanai.

M. Puķīte
Projekta vadītāja Austrālijā
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com