Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Lieldienas „Amber Aged Care“ Adelaidē

Olas nokrāso sīpolu mizās

Laikraksts Latvietis Nr. 543, 2019. g. 23. maijā
Margota Puķīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Olu krāsošana „Amber Aged Care“. FOTO Mārīte Rumpe.

Krāsotās olas „Amber Aged Care“. FOTO Mārīte Rumpe.

Lieldienas nosvinētas, šokolādes pazudušas, bet istabā vēl arvien var redzēt šķīvīti ar košām raibām olām, kas krāsotas sīpolu mizās.

Katru gadu grupiņa brīvprātīgo darbinieku sanāk palīdzēt veciem ļaudīm, kas dzīvo aprūpes mājā, nokrāsot olas sīpolu mizās. Vecumdienās ir svarīgi piedalīties aktivitātēs, kas ir nozīmīgas un vērtīgas.

Piedaloties aktivitātēs, kas saistītās ar savu kultūru vai svētkiem, vienmēr nāk atmiņas par bērnību, ģimeni un jaukām svinībām savās mājās Latvijā. Istaba, kurā olu krāsošana notiks, ir jau sagatavota, uz galda olas un kaudze sīpolu mizas. Pēdējos gados arvien grūtāk ir atrast olas ar baltu čaulu, un īpaši šogad visām olām brūnas čaulas. To visi pārrunāja, bet arī tūlīt ķērās pie darba, lai satītu nevārītu olu ar sīpolu mizām tā, lai ola nenokrīt uz grīdas. Šogad visi tik uzmanīgi strādāja, ka neviena ola nenokrita. Bija ļoti daudz olu, un katrs varēja satīt vairākas olas; visbeidzot vajadzēja divus lielus katlus, jo bija tik daudz olu.

Tagad nāk tas grūtākais laiks gaidīt, kamēr ūdens katlos uzvārās, un tad arī jābūt uzmanīgam, tā lai ūdens atdziest, lai tiktu pie tās notītās olas. Pa to laiku var noklausīties, kā katrs to pašu darīja savā bērnībā, atmiņās nāk jaukie brīži kopā ar draugiem vai ģimeni. Katram piedāvā tēju vai kafiju, kamēr beidzot atnes paplāti ar kaudzi novārītām olām. Tagad uzmanīgi un lēnām jāattin olu, lai nenokristu uz grīdas. Kad sīpolu mizas noņemtas, rokā tāda skaista raiba ola. Lēnām apgriež olu, lai tuvāk apskatīties to krāsu dažādību un gandrīz grūti ticēt, ka olai bija brūna čaula, un tagad tā paša čaula ir nokrāsota ar dažādiem toņiem ar dzeltenu krāsu, pat gaiši oranžu, un šur tur rādās zaļgana krāsa.

Rokā redzams brīnumdarbs, ko var paņemt sev līdzi uz savu istabu un katru dienu vēl apskatīt šo skaisto Lieldienu olu un priecāties par svētkiem.

Margota Puķīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com