Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

EP vēlēšanas

Laikraksts Latvietis Nr. 544, 2019. g. 30. maijā
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Latvija ir izvēlējusies savus pārstāvjus Eiropas Parlamentā. Labi, ne jau gluži visa Latvija izteica savas vēlmes, bet gan 33,6% – kāda trešā daļa no visiem balsstiesīgajiem. Šajā laikā, kad Eiropas Savienība kļūst arvien svarīgāka, diviem no trim vēlētājiem ir pilnīgi vienalga, kas būs mūsu pārstāvji.

Salīdzinājumā, visā Eiropas Savienībā pāri par pusi balsstiesīgo piedalījās vēlēšanās – 50,97%. Tas ir zīmīgi vairāk nekā iepriekšējās vēlēšanās 2014. gadā, kad tikai 42,61% eiropiešu piedalījās.

Rezultāti Latvijā bija ļoti interesanti – varam redzēt, kas notika ar partijām kādu pusgadu pēc 13. Saeimas vēlēšanām. Toreiz populārākā Saskaņa nedaudz kritusi no 19,8% uz 17,45%. Otra populārākā partija Saeimas vēlēšanās – Artusa Kaimiņa KPV LV tikpat kā iznīcināta – no 14,25% uz tikai 0,92%. Trešā – Jaunā konservatīvā partija pārdzīvojusi mazliet labāk, krītot no 13,59% uz 4,35%. Ceturtā – Attīstībai/Par! no 12,04% mazliet kāpusi uz 12,42%. Piektā – Nacionālā apvienība no 11,01% pieaugusi uz 16,40%. Sestā – Zaļo un zemnieku savienība kritusi uz pusi – no 9,91% uz 5,34%.

Īstais brīnums ir Jaunā Vienotība. Ja Saeimas vēlēšanās tā paspēja dabūt tikai 6,69% no balsīm, tad Eiroparlamenta vēlēšanās tā ir četrkāršojusi savu popularitāti uz 26,24%.

Vēl ir zīmīga Latvijas Krievu savienība, kura no 3,20% Saeimas vēlēšanās dubultojās uz 6,24%, iegūst vienu no 8 Latvijas mandātiem.

Iepriekšējās Eiropas Parlamenta vēlēšanās Vienotība ieguva 46,19% balsu, un sūtīja 4 deputātus uz Briseli. No tiem četriem, kuri tika ievēlēti 2014. gadā, Eiroparlamentā paliek Valdis Dombrovskis un Sandra Kalniete. Trešais, Artis Pabriks pārgājis uz apvienību Attīstībai/Par! un ir Latvijas aizsardzības ministrs. Ceturtais, Arturs Krišjānis Kariņš ir Latvijas Ministru prezidents. Līdzīgi kā Latvijas Saeimā, deputātam kļūstot par Eiropas komisāru, vai pārnākot uz darbu Latvijas valdībā, nākamais kandidāts aizņem viņa vietu. Tā Latvijas deputāti no Vienotības tieši pirms šīgada vēlēšanām bija Sandra Kalniete, Aleksejs Loskutovs, Kārlis Šadurskis un Inese Vaidere.

Interesanti, ka skandālos iesaistītā Rīgas Domes bijusī vadība – mērs Nils Ušakovs un vicemērs Andris Ameriks ir abi sekmīgi ievēlēti Eiroparlamentā. Ar to var tikai saprast, ka Saskaņas vēlētāji ir ļoti apmierināti ar to, kas tagad tiek atklāts par Rīgas Domes darbiem.

GN
2019. g. 30. maijāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com