Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Fonds „Sibīrijas bērni“

Rīko konferenci un koncertu „Aizvestajiem“

Laikraksts Latvietis Nr. 546, 2019. g. 13. jūnijā
Fonds „Sibīrijas bērni“ -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
SibirijasBerni

14. jūnijā, Rīgā, pieminot 78. gadadienu, kad uz Sibīriju tika aizvesti gandrīz četri tūkstoši Latvijas bērnu, fonds Sibīrijas bērni rīko konferenci un koncertu Aizvestajiem.

Konference, kuras tēma šogad ir Vēsturiskā atmiņa norisināsies Valsts prezidenta pilī no plkst. 10.00 – 12.00. Tajā uzrunu teiks gan Valsts prezidents Raimonds Vējonis, gan veselības ministre Ilze Viņķele, 1941. gadā uz Sibīriju aizvestā Jura Viņķeļa meita.

Īpašs viesis konferencē būs Krievijas biedrības Memoriāls nodaļas vadītājs Krasnojarskā Babijs Aleksejs Andrejevičs, kura izveidotais arhīvs palīdzējis neskaitāmiem izsūtītajiem un viņu tuviniekiem iegūt informāciju par ģimenes locekļiem, kuri nevarēja atgriezties mājās, kā arī atrast vietu, kur viņi ir bijuši izsūtīti. Konferences viesis būs Olga Vaviļenko, kura ir Krasnojarskas apgabala avīzes Seļskaja žizņ* žurnāliste. Olga Vaviļenko sarakstījusi grāmatu ar pētījumu par latviešu likteņiem Suhobuzimas rajonā.

Katru gadu konferencē piedalās jaunieši no visas Latvijas – bērnu zīmējumu un sacerējumu konkursu uzvarētāji.

Konferenci aicināti apmeklēt 1941. gadā uz Sibīriju aizvestie bērni, gan Sibīrijā dzimušie, gan represēto organizāciju pārstāvji no visas Latvijas. Ieeja ar ielūgumiem, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

Pēc konferences notiks kopīga ziedu nolikšana pie Pils laukumā esošā pieminekļa Bārenīte.

Savukārt plkst. 18.00 Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcā notiks bezmaksas piemiņas koncerts, kurā uzstāsies koris Sõla, diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā un notiks vairāku jaundarbu pirmatskaņojumi. Koncerta ievadā skanēs komponistes Indras Rišes jaundarbs Piemiņai, kā arī Mārtiņa Brauna, Jēkaba Jančevska, Emīla Melngaiļa un Artūra Maskata darbi. Varēsim dzirdēt arī Pētera Vaska jaundarbu Zīles ziņa – kompozīciju, kurā mijas spēcīgi gaismas un tumsas kontrasti, dziļas sāpes un ticība – 14. jūnijā koncerta klausītājus tas uzrunās personīgi. Koncertu noslēgs Ērika Ešenvalda darbs Gaismas upe.

Konferences viesiem būs iespēja aplūkot – skatīties un klausīties – videofilmu – runājošo grāmatu Sibīrijas bērni. Tajā apkopotas 760 cilvēku atmiņas par 1941. gada 14. jūnija notikumiem, kad viņu ģimenes tika izsūtītas no Latvijas. Grāmatas autore režisore un producente Dzintra Geka atceras, ka galvenais uzdevums bijis grāmatā iekļautās intervijas ar cilvēkiem videofilmā veidot raitā stāstījumā, lai viens stāsts turpinātu iepriekšējā cilvēka stāstījumu; mēs filmā ieraugām katru cilvēku, kurš sniedzis interviju un uzzinām visu izsūtījuma ceļu, pārdzīvoto Sibīrijā un dzīvi, atgriežoties Latvijā.

Uzrunājot sabiedrību – gan deportācijās cietušos, gan tos, kam šī diena ir tikai vēstures grāmatās ierakstīts datums – vēlamies likt atcerēties un saprast, ka tikai pieminot un neaizmirstot, ir cerība, ka nekas tāds vairs neatkārtosies. Lai arī notikušo nav iespējams padarīt par nebijušu, represētie nav aizmirsti, mēs esam ar viņiem.

Fonds „Sibīrijas Bērni“

* „Lauku dzīve“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com