Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Beļģijā piemin 89 latviešu leģionārus

Svētbrīdis, kuru tradicionāli rīko jau kopš 1951. gada

Laikraksts Latvietis Nr. 546, 2019. g. 13. jūnijā
Jānis Andersons -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Svētbrīdis Lommeles kapsētā mācītāja Rinalda Gulbja vadībā. FOTO Jānis Andersons.

Brāļu kapos Lommelē, Beļģijā ar piemiņas brīdi piemin tur apbedītos 89 latviešu leģionārus.

Svētdien, 2. jūnijā, Lommeles Brāļu kapos Beļģijā notika karā kritušo un aizvesto piemiņas svētbrīdis, kuru tradicionāli jau kopš 1951. gada rīko Beļģijas latviešu evaņģēliski luteriskā draudze.

Šogad svētbrīdi vadīja Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītājs Rinalds Gulbis, īpaši pieminot, ka šajos vācu militārajos brāļu kapos Lommelē kopumā guldīti 39 102 vācu un citu tautību 1. un 2. pasaules karā kritušie karavīri, tostarp 89 latviešu leģionāri, no kuriem 86 miruši pēc 2. Pasaules kara beigām – 1945. un 1946. gadā karagūstekņu nometnē Zedelgemā un Ostendes slimnīcā.

Piemiņas brīdī runāja arī Latvijas vēstniece Beļģijā, Nīderlandē un Luksemburgā Ilze Rūse, Beļģijas latviešu ev. lut. draudzes valdes pārstāvis Arnolds Žubeckis un Zedelgemas pilsētas pārstāvji.

Beļģijas latviešu ev. lut. draudzes pārstāvji pie visām latviešu leģionāru atdusas vietām nolika ziedus, savukārt vainagu nolika Daugavas Vanagu organizācijas pārstāvji no Vācijas. Pēc svētbrīža tā dalībnieki pulcējās uz kopīgām pusdienām Lommeles restorānā De Groote Hoef.

Jānis Andersons,
PBLA pārstāvniecība
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com