Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Dziesmu svētki Kanādā ieslidoti

Veikts vēl viens posms ceļā uz dziesmu svētkiem

Laikraksts Latvietis Nr. 546, 2019. g. 13. jūnijā
Vita Gaiķe -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Dziesmu_Deju_svetki_Kanada_2019

Slidotāji. FOTO Publicitātes foto.

Dejotāja. FOTO Publicitātes foto.

Slidotāji. FOTO Publicitātes foto.

Kāds sakars dziesmu svētkiem ar slidošanu? Patiesībā jau nekāds, tomēr XV Latviešu Dziesmu un Deju svētku Kanādā Rīcības komitejai izdevās to skaisti sasaistīt.

Piekdtien, 31. maija, vakarā visi bija aicināti uz Mattamy Athletic Centre Toronto slidot ar domu par dziesmu svētkiem, jo šajā vēsturiskajā celtnē, kas kādreiz bija Toronto hokeja komandas mājvieta – Maple Leaf Gardens – un arī dziesmu svētku norises vieta, šogad atkal atgriežas Dziesmu svētku Kopkoris un tautas deju lieluzvedums.

Lai arī tā vairs nav Maple Leaf ledus arēna un kļavas lapas logo tagad nomainījuši Ryerson Rams uzraksti, tomēr mēs jūtamies it kā slidotu uz NHL ledus. Vairāki klātesošie arī atcerējās, kā nākuši te skatīties ne tikai dziesmu svētkus, bet arī hokeja spēles. Daudziem šī slidošana izraisīja dažādas atmiņas, bet daudzi arī iedomājās, kā tad te izskatīsies vasarā, kad tūkstoš dziedātāju lielais koris stāvēs tribīnēs un dziedās, un tūkstoš dejotāji uz laukuma veidos latviskus rakstus.

Sanākuši bija slidotāji no pašiem mazākajiem ķipariem līdz nopietnāka vecuma ļaudīm, kas bija piedzīvojuši dziesmu svētkus šajā arēnā. Daži slidotāji bija ieradušies arī tautas tērpos, bet visi pacilātā garastāvoklī un jautrā noskaņā, jo kad gan vēl bijusi izdevība slidot tik slavenā laukumā, pa skaļruņiem atskaņojot latvisku mūziku! Visa arēna uz pāris stundām piederēja latviešiem.

Ar slidām kājās bija veikts vēl viens posms ceļā uz dziesmu svētkiem, kas nu jau ir gluži vai ar roku aizsniedzami.

Vita Gaiķe
Laikrakstam „Latvietis“

Pirmpublicējums „Latvija Amerikā“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com