Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Mārcis Auziņš: izglītība ir valsts nākotnes atslēga

Priekšlasījums Dziesmu svētku laikā Toronto

Laikraksts Latvietis Nr. 546, 2019. g. 13. jūnijā
Brigita Zutere -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Dziesmu_Deju_svetki_Kanada_2019

LU100

Auzins

Mārcis Auziņš. FOTO Latvijas Universitāte.

Latvijas valsts attīstības pamatā ir sinerģija starp sabiedrību, viedokļu līderiem un politikas veidotājiem. Gudrākie prāti apzinās – visa centrā ir cilvēks, tā dzīves kvalitāte, veselība, izglītība un drošība. Gudra jeb vieda valsts ir valsts, kas gatava nākotnei.

XV Latviešu Dziesmu svētku laikā Toronto viesosies Latvijas Universitātes profesors un Bērklijas Universitātes viesprofesors Dr. fiz. Mārcis Auziņš. Viņš ir viens no biedrības Latvijas formula 2050 dibinātājiem. Lai iepazīstinātu tautiešus ar šo atvērto platformu un rosinātu kopīgām diskusijām, 6. jūlijā rītā plkst. 10.00 prof. Auziņš sniegs priekšlasījumu Latvijas formula 2050. Attīstības scenāriji. Viesi aicināti uz Hilton Toronto viesnīcu, Carmichael/Jackson balles stāvu.

„Lai palielinātu Latvijas zinātnes jaudu un zinātnisko vidi padarītu vairāk starptautisku, ir jāīsteno stratēģiska ilgtermiņa politika, kuras galvenais uzdevums ir īsā laikā atjaunot nozarēm nepieciešamo zinātnes cilvēkkapitālu,“ tā tika pausts IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresa manifestā, Rīgā, 2018. gadā. Kongresa gala dokumentā arī norādīts: „Lai palielinātu Latvijas zinātnes devumu valsts nacionālajai kultūrai, izglītībai, tautsaimniecībai, drošībai, drošumspējai un citos mūsu attīstībai svarīgos jautājumos, nepieciešama ievērojama Latvijas zinātnes jaudas palielināšana, kas nav iespējama bez būtiska publiskā un privātā finansējuma palielinājuma.“

Tautieši aicināti saskatīt iespēju spektru, ko piedāvā aktuālā situācija. Zinātnei ir jābūt vienam no Latvijas nākotnes attīstības stūrakmeņiem. Zināt, tas ir Latvijas dabā!

Latvijas Universitātes fonda izpilddirektore Laila Kundziņa: laila.kundzina@fonds.lv vai +371 29212426.

Laipni lūgti visi, kuriem rūp spoža Latvijas izglītības nākotne!

Brigita Zutere,
Latvijas Universitātes fondsAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com