Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ģimenes dienas svētki Latviešu ciemā

Piedalās MLB Daugavas skola

Laikraksts Latvietis Nr. 546, 2019. g. 13. jūnijā
Eva Brennere -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Melburnas Latviešu biedrības „Daugavas skola“ Latviešu ciemā. FOTO Ingrīda Biezaite.

Melburnas Latviešu biedrības „Daugavas skola“ Latviešu ciemā. FOTO Ingrīda Biezaite.

MLBDaugavasSkola_2v

LatviesuCiems

Nu jau sasniegti 25 gadi, kopš Melburnas Latviešu biedrības (MLB) Daugavas skola sniedz Ģimenes dienas svētkus Latviešu ciemā. Šo skaisto tradīciju uzsāka tā laika Daugavas skolas pārzinis Vilis Padoms, un tā sekmīgi turpinās īpaši Ciema iedzīvotājiem par lielu prieku.

Daļai skolas audzēkņiem vecvecāki un pat vecvecvecāki dzīvo Latviešu Ciemā. Šis sarīkojums īpaši viņiem, kā arī pārējiem Ciema iedzīvotājiem, sagādā lielu baudu, īpaši vērot bērnu dzīvesprieku latviskā vidē. Tas arī vienu otru no vecīšiem vedina atgriezties atmiņās savās bērnu dienās.

Sestdien, 2019. gada 11. maijā, bērni un viņu vecāki jau sāka ierasties ap plkst. 11.30 no rīta. Vecāki sakārtoja un saklāja galdus, kur apmeklētājiem piesēsties; sakārtoja bagātīgu bufetes galdu.

Sarīkojumu iesāka skolas pārzinis Aldis Sveilis ar ievadvārdiem. Tam sekoja mācītāja Daiņa Markovska svētbrīdis, uzsverot, cik svētīgi ir ģimenei sirsnībā un mīlestībā sanākt kopā, tad mīlestība nekad nebeigsies.

Sekoja skolas audzēkņu uzvedumi, sākot ar bērnudārzu un sagatavošanās klasi, kas Lilitas Lauriņas vadībā deklamēja Māmulītei.

Pēc tam 2. un 3. klase nodziedāja dziesmiņu Mīļā ģimene ar Valdas Jefimovas vārdiem, sekoja 5., 6. un 7. klase ar deklamācijām un dziesmu.

8. klases audzēkņi Zentis Meehan-Lauriņš, Emīlīja Saliņa, Anika Rone un Roberts Birzulis labā latviešu valoda nolasīja par sevi un savu ģimeni – saviem vecākiem, brāļiem un māsām un citiem ģimenes locekļiem; uzslavēja, cik labi ir viņu vecāki, stāstīja par sportu, kas patīk un kādā piedalās paši – bieži ūdens sports, bumbu spēles, slēpošana; cik labi ir latviešu skolā un sabiedrībā.

Tad skolas koris Lilitas Lauriņas vadībā nodziedāja divas dziesmas. Pēdējie priekšnesumi bija danči Lāras Brenneres vadībā, sākot ar bērnudārzu un sagatavošanās klasi Ak, tu žē, tad 2. un 3. klase – Lāči, lāči, 5. un 6. klase – Rozā polka, 7. un 8. klase – Vidsmuižas Kristīne. Pēc katras dejas bērni varēja ar vecākiem sadejot un danči beidzās ar kopēju deju visiem.

Tad bērni visām māmiņām pasniedza baltu puķi ar apsietu baltu lentīti.

Sekoja kafijas galds, kur baudījām vecāku sagatavotās sāļās un saldās uzkodas, kā arī garšīgus augļus.

Ciema vadība un iedzīvotāji sirsnīgi pateicās skolas vadībai, audzinātājiem un audzēkņiem un viņu vecākiem par sakaisto sarīkojumu.

Ir tiešām liels prieks to piedzīvot, kad nu jau pagājusi kādi 75 gadi, kopš bija jāatstāj Latvija. Gaidīsim nākošo!

Eva Brennere
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com