Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Diasporas konsultatīvā padome

Apstiprināts tās sastāvs

Laikraksts Latvietis Nr. 547, 2019. g. 21. jūnijā
LR Ārlietu ministrija -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ir apstiprinājis Diasporas konsultatīvās padomes personālsastāvu. Darbam padomē iecelti 25 valsts un pašvaldību iestāžu, diasporas organizāciju, kā arī biedrību un nodibinājumu pārstāvji. Vēl divi rotējošie pārstāvji no nevalstiskā sektora vidus tiks ievēlēti pirmajā padome sēdē.

Padomi vadīs Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos A. Groza. Padomes sastāvā darbosies R. Krasovska (Ārlietu ministrija), R. Aleksejenko (Ekonomikas ministrija), S. Barks (Iekšlietu ministrija), G. Arāja (Izglītības un zinātnes ministrija), Z. Vāgnere (Kultūras ministrija), I. Lipskis (Labklājības ministrija), I. Mieriņa (Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centrs), A. I. Druviete (Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome), A. Sebre (Sabiedrības integrācijas fonds), R. Kols (Saeimas Ārlietu komisija), A. Judins (Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija), I. Pauloviča (Valsts kanceleja), R. Bremšmits (Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija), M. Muižarājs (biedrība Ar pasaules pieredzi Latvijā), E. Kresse (biedrība Latvijas Pašvaldību savienība), K. Bērziņš (Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca ārpus Latvijas), A. Mežmalis (organizācija Daugavas Vanagi centrālā valde), K. Saulīte (Pasaules Brīvo latviešu apvienības valde), P. Blumbergs (Amerikas Latviešu apvienība), E. Pinto (Eiropas Latviešu apvienība), R. de Karvaļo-Albrehta (Dienvidamerikas un Karību Latviešu apvienība), L. Vlasova (Krievijas Latviešu kongress), J. Čečiņš (Latviešu apvienība Austrālijā un Jaunzēlandē) un A. Ķesteris (Latviešu nacionālā apvienība Kanādā).

Pirmā Diasporas konsultatīvās padomes sēde tiek plānota 12. jūlijā. Sēdē paredzēts skatīt padomes darba organizācijas jautājums, Diasporas likuma ieviešanas gaitu, kā arī turpmāko diasporas politikas plānošanu.

Diasporas konsultatīvā padome tika izveidota 2019. gada 14. maijā. Tā ir padomdevēja institūcija, kuras mērķis ir veicināt saskaņotu diasporas politikas izstrādi un tās ikgadējo prioritāšu noteikšanu, kā arī diasporas politikas īstenošanu un novērtēšanu. Diasporas konsultatīvās padomes darbības principi ir noteikti Diasporas likumā, kas stājās spēkā šā gada 1. janvārī.

LR Ārlietu ministrijaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com