Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Sveika, Latvija!“ dalībnieki Prezidenta pilī

Jaunieši no ASV un Austrālijas

Laikraksts Latvietis Nr. 547, 2019. g. 21. jūnijā
Valsts prezidenta kanceleja -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Iveta Vējone Rīgas pilī ar „Sveika, Latvija!“ dalībniekiem. FOTO Valsts prezidenta kanceleja.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Iveta Vējones kundze Rīgas pilī 2019. gada 19. jūnijā sveica 22 jauniešus ar latviskām saknēm no ASV un Austrālijas, kuri projekta Sveika, Latvija! īstenošanas laikā iepazīst Latviju.

Tikšanās laikā Valsts prezidents uzsvēra, ka, lai ārpus Latvijas sargātu un koptu latvietību, liela nozīme ir latviešu skolām, tradīcijām ģimenē un dažādu paaudžu kopā sanākšanai nozīmīgos pasākumos.

„Paldies, ka kopjat savas latviskās saknes! Svarīgi ir uzturēt latviskumu ik dienu, jo Latvijai ir svarīgs ikviens cilvēks, kas tur Latviju sirdī un ar saviem darbiem, domām un idejām apliecina mīlestību mūsu valstij,“ uzrunājot klātesošos, teica Valsts prezidents.

Lāra Veidnere no Austrālijas visu jauniešu vārdā pateicās par iespēju viesoties Rīgas pilī un iesaistīties projektā Sveika, Latvija!, kā arī atzina, ka pirms pāris nedēļām projekta dalībnieki viens otru nepazina, bet šodien šeit Latvijā visi jūtas kā latvieši.

Divu nedēļu laikā jaunieši apmeklēja vairākas pilsētas visos Latvijas novados, apguva dažādas latviešiem raksturīgas amatu prasmes un baudīja latviskus ēdienus.

Rīgas pilī kopā ar ASV un Austrālijas latviešiem viesojās arī J. Cimzes Valkas ģimnāzijas un Jaunpils vidusskolas skolēni un pedagogi.

Tikšanās noslēgumā Valsts prezidents pateicās Amerikas Latviešu apvienībai, Pasaules Brīvo latviešu apvienībai un programmas Sveika, Latvija! organizatoriem par darbu, veidojot un kopjot ārvalstīs dzīvojošo tautiešu saiti ar Latviju. Jauniešiem novēlēja saglabāt latviskumu arī atgriežoties savās mītnes zemēs un Latvijā gūt arvien jaunus iespaidus, lai nākotnē atgrieztos šeit studēt, strādāt un dzīvot!

Valsts prezidenta kancelejaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com