Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Adelaidē piemin 1941. gada 14. jūnija deportācijas

Adelaides Baltiešu padome noliek vainagu pie Adelaides Migrācijas muzeja

Laikraksts Latvietis Nr. 548, 2019. g. 5. jūlijā
Reinis Dancis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sarīkojuma dalībnieki – bērni. FOTO Reinis Dancis.

Sarīkojuma kopskats. FOTO Reinis Dancis.

Lietuviešu, latviešu un igauņu pārstāvji. FOTO Reinis Dancis.

Sestdien, 2019. gada 15. jūnijā, Adelaides Baltiešu padome pulcināja igauņu, latviešu un lietuviešu kopienas, lai pieminētu komunistiskā genocīda terora upurus ar vainaga nolikšanu pie Adelaides Migrācijas muzeja. Vainaga nolikšanā piedalījās ap 70 dalībnieku un skatītāju.

Martiņš Hoils (Martin Hoile), Baltiešu Padomes priekšsēdis, īsā uzrunā pieminēja 1941. gada 14. jūnija deportāciju Latvijā, kā arī deportācijas Lietuvā un Igaunijā.

Migrācijas muzeja direktore Mandī Pola (Mandy Paul) pastāstīja, ka tieši baltieši bija pirmie, kas lūdza atļauju piestiprināt piemiņas plāksni pie Migrācijas muzeja ārējās sienas.

Nākošos 27 gados šim piemēram sekojušas arī citas iebraucēju kopienas. Patreiz jau piemiņas plāksnes noklāj visu sienu, ar baltiešu plāksnēm centrā.

Adelaides latviešu sestdienas skolas bērni piedalījās ar dziesmām: Tek saulīte, tecēdama, Es atnācu uguntiņu un Daugav' abas malas. Skanot dziesmai Daugav's abas malas, latviešu kopienas pārstāvji piebiedrojās skolas bērniem.Tam sekoja latviešu skolas koklētāju ansambļa priekšnesums, atskaņojot Koklītes koklēja un Pūt, vējiņi.

Piemiņas vainagu Baltiešu padomes vārdā nolika Mārtiņš Kurvits un Mārtiņš Hoils (Igaunija), Pēteris Strazds (Latvija) un Aleksas Talanskas (Lietuva).

Vainaga nolikšanas livestrēmu (livestream) var skatīties Facebook Latvians SA: Everything Latvian in South Australia lapā.

Reinis Dancis,
Adelaides latviešu skolas padomes priekšsēdisAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com