Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Koru svētki ar „švunku“ iesākušies!

Ivaram Cinkusam – 50. Korim „Daina“ – 35.

Laikraksts Latvietis Nr. 550, 2019. g. 17. jūlijā
Anita Andersone -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Adelaides koristi malači un diriģenti malači. FOTO Dace Freija.

No kreisās: Ronans Lārmanis, Edmunds Eimanis, Tomas Kalējs, Lūkas Elberts, Bens Hīts (Heath), Ivars Cinkuss. FOTO Roberts Birze.

No kreisās: Bens Hīts (Heath), Lūkas Elberts, Ivars Cinkuss, Edmunds Eimanis, Ronans Lārmanis, Sandra Birze, Tomas Kalējs. FOTO Roberts Birze.

Sēž Ivars Cinkuss. Stāv no kreisās: Bens Hīts (Heath), Tomas Kalējs, Edmunds Eimanis, Lūkas Elberts, Ronans Lārmanis. FOTO Roberts Birze.

Ivars Cinkuss teju spēris kāju uz Austrālijas zemes, tā pa taisno devies darbos! Pirmās četrās dienās daudz kas jau paveikts; Melburnā novadīta jauniešu diriģēšanas darbnīca, vīru kora mēģinājums un 700 km attālajā Adelaidē dienas garumā kora intensīvais mēģinājums.

Atgriežoties Melburnā, sākot ar pirmdienas vakaru, turpināsies raitā darbība; notiks mēģinājumi ar vietējo jaukto kori, ar vīru kori, vēl viena diriģēšanas kursu sesija, vairākas diriģēšanas privātstundas un noslēgumā – trīs dienu garumā kopmēģinājums ar koristiem no visas Austrālijas.

Divpadsmit dienu garumā intensīvās koru dienas vainagosies ar svētku koncertu, kurā piedalīsies Austrālijas kopkoris, mūziķi, kā arī debitēs jaunie diriģēšanas mācekļi. Turklāt tiek svinētas divas nozīmīgas jubilejas – maestro Cinkusam aprit 50 gadi un Dainas korim – 35!

Kora tradīcijas uzturēšanai Austrālijā Latvijas diriģenta apciemojums dod iedvesmas šprici, kura ir kā spēcīgs mudinājums pašapziņas celšanai, ka varam labi – un varam vēl labāk! Ivars Cinkuss ļoti labi izprot Austrālijas koristu saimi un prot no dziedātājiem izvilkt to labāko.

Par Adelaides mēģinājumu dienas garumā Dziesmu laivas koriste Rudīte Bērziņa teica: „...mēģinājums bija intensīvs un foršs. Ivars tik labi mūs apmācīja. Viņš ir brīnišķīgs – nopietns, profesionāls, bet vienmēr ar dziļu sirsnību un humoru. Laiks aizgāja nemanot...“

Jaunais diriģēšanas māceklis Ronans Lārmanis pēc savas mūžā pirmās diriģēšanas stundas secināja: „No meistarklases es galvenokārt iemācījos, ka diriģēšana ir daudz grūtāka nekā es domāju, nav vienkārša roku plātīšana ar dažreizējiem uzsvērieniem. Diriģentam ir jābūt ļoti tehniskai apziņai par savām rokām un ko viņas dara jebkurā momentā. Skatos uz diriģentiem ar atjaunotu respektu un apbrīnu.“

Melburnas koncertā šoreiz būs vienīgā iespēja redzēt Ivaru Cinkusu plašākas sabiedrības vidē. Atbalstīsim kuplo kora saimi, sveiksim maestro, sveiksim Dainas kori un priecāsimies par uzņēmīgajiem jauniešiem! Tiekamies koncertā!

Anita Andersone,
„Koru svētku“ koordinatore

Svētku koncerts Melburnā svētdien, 21. jūlijā, plkst. 14.00 Melburnas Latviešu namā.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com