Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Divi augusta ceļi

Laikraksts Latvietis Nr. 553, 2019. g. 10. aug.
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Augusta mēnesī Latvijā atzīmējam divus dažādus ceļus.

Uz vienu ceļu pietika ar stāvēšanu, lai sasniegtu mērķi, bet pa otro, senāko ceļu ir jākustas, lai sasniegtu mērķi.

Pirmais ceļš ir Baltijas ceļš. 1989. gada 23. augustā 2 miljoni cilvēku sadevās rokās, lai izveidotu nepārtrauktu 600 kilometrus garu ceļu no Tallinas caur Rīgai līdz Viļņai. Tas bija protests okupētās Baltijas valstīs, atzīmējot noziedzīgā Hitlera-Staļina (jeb Molotova-Ribentropa) pakta 50. gadadienu. Vienu nedēļu pēc pakta noslēgšanas Vācija iebruka Polijā, iesākot 2. pasaules karu. Gandrīz gadu vēlāk Padomju Savienība, īstenojot savas Paktā paredzētās tiesības, okupēja un anektēja Baltijas valstis.

Baltijas ceļa mērķis bija parādīt pasaulei, ka baltieši pieprasa savas neatkarības atgriešanu. Un mērķi sasniedzām!

Otrais ceļš ir, precīzāk runājot, ceļojums, jeb svētceļojums – gadskārtējais svētceļojums uz Aglonu, kur jābūt 15. augustā, lai atzīmētu Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas dienu. Tiek organizētas vairākas grupas – no Rīgas 1. , 3. vai 7. augustā, Iecavas 2. augustā, Krustpils un Jaunaglonas 4. augustā, Ludzas 8. augustā, Krāslavas un Siguldas 9. augustā, Barkavas 10. augustā, Vaboles 11. augustā, Grīvas 12. augustā.

Latvijā šogad uzsākti darbi, lai pievienotos starptautiskam svētceļojumu ceļam – Svētā Jēkaba ceļam (Camino de Santiago), kas ved uz Svētā Jēkaba mirstīgo atlieku atrašanās vietu Santjago de Kompostelas katedrālē Spānijā. Tas ir viens no populārākajiem svētceļojumu maršrutiem Eiropā.

Visādos veidos integrējamies Eiropā.

GN
2019. gada 11. aug.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com