Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Mini albums „LĪGO“

Ar vērienīgu ielīgošanas pasākumu prezentēja grupa „Imanta Dimanta un draugi“

Laikraksts Latvietis Nr. 553, 2019. g. 10. aug.
Katrīna Dimanta -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Ligo_1

Minialbums LĪGO.

Grupa „Imanta Dimanta un draugi“. FOTO Publicitātes foto.

Katrīna Dimanta stāsta: „Šo albumu radījām, jo pašiem ļoti patīk šis maģiskais Jāņu laiks un vēlamies cilvēkiem piedāvāt vēl vairāk dziesmas, kuru pavadībā iegūt svētku sajūtu, ielīgot un labi atpūsties.“

„Šis, Jāņu laikam veltītais minialbums LĪGO ir jestrām, enerģētiski uzlādējošām dziesmām piepildīts. LĪGO var dzirdēt dziesmas, kas stāsta par to, kā mēs paši gaidām, kad pienāks Jāņu diena, par mistērijām, kas notiek Jāņu laikā, kā tiek gatavots alus, cik jauki ir svinēt vasaras pilnbriedā!“ turpina Karīna.

Diska prezentācija notika Labieša ielīgošanas festivāla laikā. Notika dažādas izdarības. Katram bija iespēja iemācīties pīt vainagu no dažādām Jāņu zālēm, iemācieties jaunas līgo dziesmas, ēst gardus ēdienus un dzert labu alu, iet rotaļās, mācīties tradicionālos dančus un baudīt īsto Jāņu svētku atmosfēru. Pirmajā koncerta daļā grupa ImantaDimanta un draugi spēlēja dziesmas no jaunā albuma; otrajā daļā visus iegrieza ar pamatīgu ballīti, kurā skanēja vecie hīti, jaunrade un klausītājiem bija sagādāts pārsteigums – uz skatuves pievienojās koris PaSaulei.

Aiga Leitholde pēc albuma noklausīšanās saka: „Albumā saglabāta tradīcija, un tautas dziesmām ir viegli dziedāt līdzi, šādi pretendējot uz pirmā albuma vietu Līgo vakara svinību ietvaros, kad Jāņu bērni sasēduši pie ugunskura un ir gatavi dziedāšanai.“

Albuma dizains – Antra Švarcs (Austrālijas latviete).

Par grupu „ImantaDimanta un draugi“

Grupā Imanta Dimanta un draugi jau kopš 2014. gada darbojas 5 jaunieši. Katrīna Dimanta spēlē vijoli, čellu tamburīnu un dzied, Imanta Nīgale spēlē mandolīnu un dzied, Krišjānis Sils spēlē ģitāru, Kristaps Strods spēlē basu, Matīss Uškāns spēlē bungas un piedzied. Grupa ir uzstājusies Latvijā, Vācijā, Lietuvā un 2018. gada pavasarī tūrēja Amerikā, kur pavadīja 2 mēnešus, spēlējot mūziku. Grupas debijas albums Izauga mātei brīnuma meita tika izdots 2017. gadā. (Laikraksts „Latvietis“ Nr. 462) Albumu veido 13 tautas dziesmu apdares un oriģinālkompozīcijas. Albuma dziesmas stāsta par meitas došanos pie vīra.

„Divi no mums uzauga ārzemju latviešu ģimenēs, dažādās pasaules malās – Amerikā, Vācijā, bet trīs piedzima un uzauga tepat Latvijā. Katrs esam gājuši dažādus muzikālos ceļus un nu esam satikušies, lai veidotu kopīgu mūziku. Visi kopā priecājamies spēlēt un baudām ikkatru saspēles reizi. Mūzika mums vienmēr ir bijusi mīļa un tuva. Latviešu tautasdziesmām veidojam skaistas apdares, tām iedodot jaunu elpu.“ aizrautīgi saka Katrīna Dimanta.

Katrīna spēlē vijoli, čellu, tamburīnu un dzied, Imanta spēlē mandolīnu un dzied, Krišjānis spēlē ģitāru, Kristaps spēlē basu, Matīss spēlē sitaminstrumentu un piedzied. Visi kopā priecājamies spēlēt un baudām ikkatru saspēles reizi. Mēs vēlamies klausītājiem sniegt prieku, un lai pie mūsu mūzikas cilvēki labi pavadītu laiku un atpūstos!

Katrīna Dimanta

Albumu iespējams klausīties:
https://open.spotify.com/album/5P4Idm9nnTOSBYys5RlqEo?si=dhIATUqkSQOm5BpbSxkujQAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com