Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Bruņotie spēki aicina ārvalstīs dzīvojošos pilsoņus:

Atgriezieties Latvijā, lai kopā sargātu valsti!

Laikraksts Latvietis Nr. 553, 2019. g. 10. aug.
Latvijas armija -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Kāda ir karavīra darba samaksa un sociālās garantijas?

Atgriezties Latvijā, lai sargātu valsti – šādu iespēju, pievienojoties kustībai Latvija strādā. Nacionālie bruņotie spēki piedāvā tiem pilsoņiem, kuri patlaban dzīvo ārvalstīs, bet arī apsver domu par atgriešanos. Bruņotie spēki ir ne tikai stiprākais, bet arī visapņēmīgākais kustības partneris, kurš ir apņēmies piesaistīt profesionālajam dienestam 30 ārvalstīs dzīvojošos pilsoņus vecumā no 18 līdz 40 gadiem.

Pērn izveidotā sociālā kustība Latvija strādā gada laikā piesaistījusi aptuveni 100 Latvijas darba devējus, kuri darbam un dzīvei Latvijā atgriezuši 132 valstspiederīgos.

Visvairāk aizbraucēju ir atgriezuši bruņotie spēki, profesionālajā dienestā pieņemot 33 pilsoņus no ASV, Islandes, Īrijas, Lielbritānijas, Dānijas, Vācijas, Zviedrijas, Somijas un Maltas. Arī otrajā kustības darbības gadā bruņotie spēki apņemas piesaistīt 30 aizbraucējus.

Ko piedāvā bruņotie spēki

Īpaši aicināti atgriezties ir tie pilsoņi, kuru dzimtā puse ir Latgale; tur bruņoto spēku bāzē Lūznavā tiek veidots jauns profesionāls kaujas atbalsta bataljons. Tāpat atgriezties aicināti ir arī karavīri, kuri savulaik ir atvaļinājušies rezervē, bet dienesta pakāpei noteiktais maksimālais vecums vēl ļauj slēgt profesionālā dienesta līgumu. Atjaunošanās dienestā ir kļuvusi izdevīga – par katru izdienas stāža gadu pēc atjaunošanās aktīvajā dienestā izdienas pensija tiks paaugstināta par diviem procentiem.

Bruņoto spēku karavīri – virsnieki, instruktori un kareivji – savus tiešos amata pienākumus pilda vairāk nekā 35 funkcionālajās (ieroču šķiru) jomās, piemēram, kājnieki, artilērija, pretgaisa aizsardzība, kaujas inženieri, auto un kaujas tehnika, medicīniskais nodrošinājums, sakari un informācijas sistēmas, un teju 170 specialitātēs.

Piedāvājot tik plašu nodarbinātības jomu un specialitāšu klāstu, iespēja veidot militāro karjeru bruņotajos spēkos tiek dota gan tiem, kuri ieguvuši tikai pamatizglītību, gan arī tiem, kuri ieguvuši vidējo un augstāko izglītību vai kuri apguvuši kādu bruņotajiem spēkiem nepieciešamu arodu profesionālās izglītības iestādēs.

Pirmais solis ceļā uz militāro karjeru – pieteikšanās

Gan Latvijā, gan ārvalstīs dzīvojošajiem pilsoņiem, kuri vēlas iestāties profesionālajā dienestā, vispirms jāizsaka sava vēlme dienēt, Rekrutēšanas un atlases centram elektroniski nosūtot pieteikuma anketu, kura pieejama bruņoto spēku tīmekļvietnes www.mil.lv sadaļā Kļūsti karavīrs. Elektroniski aizpildītā anketa nav jāparaksta – parakstīt to varēs, pirmo reizi ierodoties Rekrutēšanas un atlases centrā. Pieteikties dienestam var jebkurā laikā.

Pēc anketas saņemšanas centrs veiks kandidāta sodāmības pārbaudi un, ja Sodu reģistrā nebūs datu par sodāmību, kuras dēļ nedrīkst pieņemt dienestā, sazināsies ar viņu, lai vienotos par atlases uzsākšanas laiku. Atlase ietver kandidāta medicīnisko un fiziskās sagatavotības pārbaudi, kā arī psiholoģisko izpēti.

Par brīvu izmitinās un paēdinās

Rekrutēšanas un atlases centrs vairākas reizes mēnesī piedāvā atlasi veikt divās dienās ar bezmaksas nakšņošanu militārajās kazarmās Rīgā. Arī par ēdienu nav jāuztraucas – divu dienu atlasē tiek nodrošināta bezmaksas ēdināšana.

Šāds atlases veikšanas veids ir ļoti piemērots tiem kandidātiem, kuri dzīvo un strādā ārvalstīs, bet tomēr ir izvēlējušies sākt militāro karjeru Latvijā, jo kandidāti var vienoties par precīziem atlases norises datumiem pat vairākus mēnešus uz priekšu, lai laikus varētu iegādāties, piemēram, lētas lidmašīnas biļetes. Savukārt tie kandidāti, kuri sekmīgi pabeidz atlasi, tāpat laikus var vienoties arī par militārās pamatapmacības kursa sākšanas laiku. Kurss notiek vismaz reizi mēnesi, kas ļauj krietni samazināt gaidīšanas laiku militārās karjeras uzsākšanai.

Tavi ieguvumi, kļūstot par karavīru

Izvēloties militāro karjeru un kļūstot par karavīru, tu iegūsi stabilitāti, konkurētspējīgu un motivējošu atlīdzību, kas sākas no 900 eiro pēc nodokļu nomaksas, un plašas sociālās garantijas, karjeras izaugsmi, bezmaksas apmācību specialitātē, svešvalodās un citās dienestam nepieciešamās jomās, darbu komandā mācībās Latvijā un ārvalstīs, kā arī starptautisko operāciju rajonos.

Esi viens no mums. Kļūsti karavīrs savas valsts armijā! Piesakies dienestam pats, aicini savus radus, draugus un paziņas atgriezties Latvijā, lai kopā sargātu valsti!

Neskaidrību gadījumā zvani mums uz numuru 67137137 vai raksti uz e-pasta adresi rekrutesana@mil.lv!

Latvijas armija
Ceturtdien, 2019. gada 8. augustsAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com