Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Muzikālais Latviešu ciems

Dažādi priekšnesumi jūlija mēnesī

Laikraksts Latvietis Nr. 553, 2019. g. 10. aug.
Ingrīda Biezaite -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Roze. FOTO Ingrīda Biezaite.

Edmunds Eimanis. FOTO Ingrīda Eimane.

Rasika Hjūidžs (Hewage). FOTO Ingrīda Biezaite.

LatviesuCiems

Jūlija mēnesis Latviešu ciemā pagāja muzikālās noskaņās. Ir jauki, ka cilvēki, kuri ir apdāvināti ar prasmi spēlēt dažādus mūzikas instrumentus, piedāvā ierasties Ciemā un iepriecināt Ciema ļaudis ar dažādiem priekšnesumiem!

Otrdien, 2. jūlijā, Latviešu ciemā muzikālu priekšnesumu sniedza Roze. Dziesmu klāsts bija visdažādākais – gan klasiskas kompozīcijas, gan pasaulslavenas, gan dažādas Austrālijā pazīstamas dziesmas. Lai gan domas dalījās – vieniem patika, citiem priekšnesumi negāja pie sirds, tomēr bija jāatzīst, ka tā bija jauka un mazliet amizanta pēcpusdiena!

Piektdien, 5. jūlijā, Edmunds Eimanis, biroja darbinieces Ingrīdas Eimanes dēls, uzjautrināja Latviešu ciema iedzīvotājus ar klavierspēli. Edmunds mācās pēdējo gadu vidusskolā mūzikas ievirzē un gatavojās eksāmeniem AMEB (Australian Music Examinations Board). Tad viņš arī ieradās Latviešu ciemā, lai sniegtu muzikālus priekšnesumus pirmajiem vērtētājiem!

Otrdien, 9. jūlijā, Senioru saietā ar ļoti skaistu muzikālu priekšnesumu uzstājās Rasika Hjūidžs (Hewage). Šis mākslinieks, spēlējot pasaulē slavenus mūzikas gabalus, kas tika atskaņoti ierakstā, un papildinot ar savu vijoļspēli, visus sanākušos apbūra. Klausītāji baudīja skaistās melodijas, šūpojās līdzi un brīžiem pieķēra sevi pie tā, ka kājas kustās līdzi, piesitot takti, vai domās un sapņos izdejojot valšu soļus!

Paldies visiem, kas mūs apciemo un iepriecina!!

Svētdien, 21. jūlijā, notika koru svētki Melburnā! Dainas korim apritēja 35 gadi, un diriģentam Ivaram Cinkusam bija apaļa jubileja – 50 gadi! Šiem lielajiem notikumiem par godu, ciema iedzīvotāji Anna Švalbe un Viktors Bendrups sarakstīja apsveikumus, kuri tika nolasīti koru svētkos. Lai gan Anna un Viktors paši neapmeklēja kora koncertu, labprāt klausījās kā viņu sacerējumi bija novērtēti un iepriecinājuši gaviļniekus.

Ikdienā, kad ciemiņu nav, tad Latviešu ciema ļaudis dzied no Ciema Dziesmu grāmatas savas izvēlētās dziesmas. Reizi nedēļā Ivars Štubis pavada dziedājumu ar kādu no mūzikas instrumentiem. Ciemā dzīvojošiem ļaudīm ir spēcīgas, skanīgas balsis! Un domāju, ka Latviešu ciemu jūlijā droši varējām pārdēvēt par Muzikālo Latviešu ciemu!

Ingrīda Biezaite
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com