Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Indijas viceprezidenta vizīte Rīgā

100 sējumu kopotie raksti dāvinājumā

Laikraksts Latvietis Nr. 556, 2019. g. 4. sept.
Aina Gailīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Indijas viceprezidents Venkaia Naidu un Latvijas Valsts prezidents Egils Levits. FOTO Aina Gailīte.

Mahatmas Gandija (Mahatma Gandhi) 100 sējumu kopotie raksti. FOTO Aina Gailīte.

Indijas viceprezidents Venkaia Naidu un Latvijas Valsts prezidents Egils Levits. FOTO Aina Gailīte.

20. augustā Latvijas prezidents Egils Levits tikās ar Indijas viceprezidentu Venkaia Naidu (Hon'ble M. Venkaiah Naidu), kurš bija ieradies Latvijā darba vizītē kopā ar lielu delegāciju, kuras sastāvā bija arī uzņēmēji. Abas amatpersonas pārrunāja abu valstu līdzšinējo un turpmāko sadarbību. Latvija ir ieinteresēta attīstīt sadarbību ne tikai kultūras jomā, bet arī izglītības un zinātnes jomā.

Šobrīd medicīnas un informācijas tehnoloģiju nozarēs Latvijā studē vairāk nekā 2000 Indijas studentu. Pēc Latvijas vēstniecības atvēršanas Deli 2014. gadā abu valstu sadarbība ir jūtami aktivizējusies.

Augstais Indijas viesis (augstākā Indijas amatpersona, kas līdz šim viesojusies Latvijā) pēc ziedu nolikšanas ceremonijas pie Brīvības pieminekļa no rīta, devās uz Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, kura apmeklējums esot atstājis dziļu iespaidu uz visu delegāciju, uz Ministru kabinetu un Saeimu. Rīgas pils Zilajā zālē notika fotografēšanās un parakstīšanās Viesu grāmatā, tam sekoja abu valstu delegāciju sarunas un abu amatpersonu paziņojums presei, tad dalība Latvijas – Indijas biznesa foruma noslēguma pasākumā.

Pašā vakarā, plkst.19.00, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika vēl neredzēts grāmatu dāvinājums – Mahatmas Gandija (Mahatma Gandhi) 100 sējumu kopotie raksti un vēl daudz daudz citu grāmatu un ļoti interesants brīdis (nezinātājam) vēl viena dāvinājuma atklāšana – Mahatmas Gandija krūšutēla atklāšanas ceremonija ar ziedu viju. Ceremonijā uzrunas teica Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone, Indijas viceprezidents Venkaia Naidu un LNB direktors Andris Vilks. Baltijas valstu apmeklējuma noslēgumā Indijas delegācija 21. augustā devās uz Igauniju.

Man ļoti interesanti bija pavērot indiešu dažādos apģērbus, sievietēm tie, protams, bija krāšņi. LNB bija ieradušies arī vairāki latvieši, kas cieši saistīti ar Indijas kultūru.

Aina Gailīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com