Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvijas skauti un gaidas Pasaules skautu džamborejā

Bija diezgan ekstrēmas aktivitātes

Laikraksts Latvietis Nr. 556, 2019. g. 4. sept.
Maija Šķinķe -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Latvijas skauti un gaidas Rīgas lidostā ceļā uz Pasaules džamboreju. FOTO no Maijas Šķiņķes privātā arhīva.

Džamborejā. FOTO no Maijas Šķiņķes privātā arhīva.

Vēstniecībā Vašingtonā ar vēstnieka vietas izpildītāju Juri Pekāli. FOTO no Maijas Šķiņķes privātā arhīva.

Šogad no 22. jūlija līdz 2. augustam ASV skautu īpašumā Summit Bechtel Reserve, Mount Hope Rietumu Virginijā (West Virginia) ASV notika 24. Pasaules skautu džamboreja. Tur no 169 reģistrētām skautu organizācijām tika pārstāvētas 159 organizācijas ar apmēram 40 000 dalībniekiem. Starp viņiem bija 10 no Latvijas Skautu un gaidu organizācijas. Latvijas kontingentu vadīja vad. Mārcis Akmenkalns no 155. skautu vienības Rīgā.

Alise Viķele no 3. Jūras skautu un gaidu vienības apraksta džamboreju: Pasaules Džamboreja ir vienreizīga. Man ļoti patika kultūras dažādība, jo katru dienu ieguvu jaunu pieredzi un uzzināju ko jaunu. Apkārt cilvēki bija draudzīgi un izpalīdzīgi. Likās, ka viņus jau pazinu. Mani pārsteidza, ka bija diezgan ekstrēmas aktivitātes kā, piemēram, kalnu riteņu braukšana, klinšu kāpšana, niršana. Gandrīz katru vakaru apakšnometnēs bija vakara ballītes, kuras vienmēr bija dzīvelīgas un jautras, kā arī laba atmosfēra. Katru reizi gandrīz tika dziedāta Old country road kas kļuva par sava veida nometnes dziesmu.

Vad. Ilze Saltā no Rīgas 7. skautu un gaidu vienības: Lieliskākais, ko es džamborejā piedzīvoju, bija iespēja redzēt, satikt un iepazīt tik daudz dažādu tautu skautus, iepazīt viņu kultūru un reliģiju. Nometnē bija iespēja piedalīties visdažādākajās aktivitātēs – gan ekstrēmos sporta veidos, gan arī piedalīties lekcijās un sarunās par mūsdienu skautismā aktuālām tēmām.

Pēc džamborejas latviešu skauti ciemojās Vašingtonā, kur tos uzņēma Knuts un Baiba Ozoli. Tur viņi apciemoja Latvijas vēstniecību, tikās ar Juri Pēkali, vēstnieka vietas izpildītāju, apskatīja Vašingtonas muzejus un pieminekļus. Tālāk viņu ceļš veda uz Ņujorku, kur viņiem vēl pievienojās 2 – skauti un gaidas no Latvijas, kur visi tika uzņemti ģimenēs, apskatīja Ņujorku un tad devās tālāk uz Ņujorkas pavalsts ziemeļu Adirondaka kalniem, lai piedalītos Latviešu skautu un gaidu 12. Lielā nometnē Solījums.

Vad. Maija Šķinķe
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com