Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latviešu ciema ziņas

Baltijas ceļam – 30!

Laikraksts Latvietis Nr. 557, 2019. g. 12. sept.
Ingrīda Biezaite -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Baltijas ceļa 30 gadadienas atzīmēšana. Pie klavierēm Ivars Štubis. FOTO Ingrīda Eimane.

Pavasaris Latviešu ciemā. FOTO Ingrīda Biezaite.

Latviešu ciema ēkas ar saules paneļiem. FOTO Ingrīda Biezaite.

Krēsli. FOTO Ingrīda Biezaite.

LatviesuCiems

Piektdienas, 23. augusta, pēcpusdienā ļaudis no aprūpes nama un Latviešu ciema mājiņām Melburnā bija aicināti uz Baltijas ceļa 30 gadadienas atzīmēšanu Ciema Lielajā zālē!

Sanākušie bija kupls pulks. Vispirms visi kopīgi noskatījās vēsturiskas īsfilmas, par 1989. gada notikumiem. Ivars Štubis nolasīja vēsturiskos faktus, un tad sanākušie sadevās rokās un nodziedāja Latvijas valsts himnu – Dievs, svētī Latviju un Daugav' abas malas. Tad sekoja deklamācijas; pašu sacerētus dzejoļus noskaitīja Viktors Bendrups un Anna Švalbe. Vēlāk visi pakavējās pie kafijas, tējas, cepumiem un vīna, uzsaucot: Saules mūžu Latvijai!

Pavasara elpa Ciema dārzā...

Austrālijas kalendārā pavasaris sākas 1. septembrī, bet Latviešu Ciema Melburnā dārzā to neviens neskatās un nezin, tāpēc jau krietni pirms šī datuma Ciema dārzā bija izziedējušas Latvijas pavasarim raksturīgās puķes.

Sniegpulkstenītes, atraitnītes, kliņģerītes, ledenes. Dobēs jau zaļoja piparmētras un stiepās lociņi. Mazus, dzeltenus pumpurus rādija narcises. Baltās un rozā ziedu kupenās ziedēja ābeles un ķirši.

Visas šīs Latvijas dārziem raksturīgās puķes un koki šajā agrajā pavasarī savā skaistumā sacenšas ar izziedējušām rudens puķēm – mārtiņrozēm, kas kuplo lielos krūmos, lillā krāsai mijoties ar tumši zaļajiem spurainajiem kātiem, veido biezus apaļus pudurus.

Bērzi un ozoli vēl guļ saldu ziemas miegu, tiem šī pavasara ziedoņa cīņa liekas smieklīga, zari ir kaili un līgani šūpojās brāzmainajā vējā, kā atpūšoties un saņemot spēkus nākamai plaukšanai.

Tikmēr šajā ziedēšanas trakumā notiek vēl vienas sacensības – starp Latvijas augiem un Austrālijai raksturīgajiem. Kupliem, lieliem ziediem zied magnoliju krūmi dažādās krāsās – balti, rozā un sarkani. Mimozas ar neskaitāmi daudziem dzelteniem bumbulīšiem zaros liekas ir pārcentušās gan plaukšanā, gan sevis pūderēšanā – izskatās kā pārpucējušās un izspūrušas. Cēli izskatās augļu koki, kas lepojas ar saviem pilnajiem zariem ar nobriedušajiem augļiem – laimiem, citroniem un apelsīniem! Kā devīgas mājsaimnieces, kas aicina visus cienāties no veselīga, bagātīga un saules pielieta klēpja.

Nu beidzot! Ilgi gaidītais pavasaris ir klāt!!!

Ķeram sauli!

Saulainās ziemas dienās, raugoties uz Latviešu Ciema aprūpes nama dakstiņu jumtiem, liekas, ka vietām pār tiem ir pārklājusies ledus kārta. Pienākot tuvāk un apskatot, varam redzēt, ka tie ir saules paneļi, kas pārklāj lielu platību no aprūpes nama jumtiem.

Ingrīda Houka (Hawke) stāsta: „Saules paneļus meistari uz jumtiem salika maijā un saulainās dienās – laikā, kad ārā spīd saule, pateicoties šai zaļajai enerģijai Ciema aprūpes nama elektrības rēķini tiek nosegti līdz 99%.

Šobrīd ir iegādāti saules paneļi un tad, kad lētākas kļūs saules baterijas, tad Ciema aprūpes nams iegādāsies arī tās, lai varētu uzkrāt saražoto elektroenerģiju Ciema aprūpes nama ikdienas lietošanas vajadzībām.“

Jaunus krēslus – kopīgiem sarīkojumiem Ciemā!!!

Vai Jums ir grūti piecelties no mūsu Latviešu Ciema zāles krēsliem?

Vai sēžot tajos Jūs jūtaties ērti un droši?

Vai esat gandrīz paklupuši aiz krēslu kājām, meklējot sēdvietu?

Vai ratiņi ir aizķērušies aiz krēslu kājām?

Lai tas vairs nav jācieš, lūdzam iegādāties jaunus krēslus par $ 100!

Nodrošiniet ērtu, mūsdienīgu sēdvietu Latviešu Ciema sarīkojumos! Pērciet krēslus sev, ģimenes locekļiem un pat draugiem!

Mūsu mērķis ir iegādāties 140 jaunus krēslus! Krēslus var pirkt, sūtot čeku vai pārskaitot naudu uz Latviešu Ciema kontu: Latvian Friendly Society 293339234; BSB: 013402 ar norādi – Jauniem krēsliem.

Ingrīda Biezaite
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com