Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Vecrīgā par vienu gaili vairāk

Atklās Egona Peršēvica vides objektu

Laikraksts Latvietis Nr. 559, 2019. g. 25. sept.
Iveta Vēvere -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Egons Peršēvics. „Vecrigas gailis“. Skice.

Ceturtdien, 26. septembrī plkst. 20.30 Vecrīgas mūsdienīgajā alus krogā Miezis&KO (13. janvāra iela 21) publikai tiks atklāts jaunākais tēlnieka Egona Peršēvica vides mākslas objekts Vecrīgas alus gailis.

„Jau gandrīz gadu esam vieta Vecrīgā, kas kā bāka pievelk īstenus alus cienītājus ar savu garšu daudzveidību un spēju ik nedēļu piedāvāt ko jaunu no pašmāju vai ārvalstu amatalus darītavām. Ar tēlnieka Egona Peršēvica palīdzību, sākot ar 26. septembri, mūsu kroga ieeju rotās gaismas objekts – „Vecrīgas alus gailis“, kurš turpmāk papildinās Vecrīgas gaiļu pulku. Pirms Miezis&Ko ienākšanas 13. janvāra ielas namā šī Vecrīgas daļa tika uzskatīta par nomali. Prasījās kaut kas spožs, Rīgai raksturīgs un aci piesaistošs, lai uzsvērtu piederību pilsētas vecākajai daļai. Tā kā „Miezis&Ko“ savā ziņā nāk no Liepājas, likās tikai loģiski pieaicināt Egonu Peršēvicu – lielisku tēlnieku, kurš rezidē Liepājā un kura daiļrades cienītāji esam bijuši jau vairākus gadus. Pie kam pēdējos gados viņa darbos figurēja gaisma,“ par to, kāpēc tapis šis mākslas darbs, stāsta Miezis&KO īpašnieks, aldaris Reinis Pļaviņš.

„Gaiļu vispār Rīgā ir daudz un vislielākā to koncentrācija ir tieši Vec­rīgā. Šī jau tāda laterniņa uz kuru naktstauriņiem salaisties. Vajadzēja objektu, kas izceltu to vietu un spilgti norādītu uz vietas raksturu,“ ne bez ironijas piebilst tēlnieks.

Par pasākuma muzikālo noformējumu rūpēsies dziesminieks Imants Daksis, bet mēles tiks lutinātas ar pāris jauniem aliem, tai skaitā Labieša kopdarbu ar Genys – klasisku IPA ar purva mirti.

Tēlnieks Egons Peršēvics, kurš plašāku atpazīstamību izpelnījās ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centra spoku zirga skulptūras izveidi, ar saviem darbiem regulāri piedalās dažādās izstādēs Latvijā un ārvalstīs. Pēdējo gadu nozīmīgākie notikumi mākslinieka darbībā ir dalība starptautiskajā laikmetīgās mākslas mesē Art Vilnius un Lietuvas simtgadei veltītajā ceļojošajā izstādē, kā arī ar gleznotāju Uldi Rubezi kopīgi veidotais projekts Nekurienes vidū, kas tika eksponēts Latvijā un pēcāk arī Lietuvā (Viļņā). Šovasar tēlnieks piedalījās arī starptautiskajā mākslinieku plenērā Karostas festivāla ietvaros. Par savu māksliniecisko darbību Egons Peršēvics ir saņēmis vairākas balvas.

Iveta Vēvere,
mākslinieka komunikāciju pārstāveAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com