Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


PBLA valde tiekas ar LV Prezidentu Egilu Levitu

Pārrunāja ar diasporas aktualitātēm saistītos jautājumus

Laikraksts Latvietis Nr. 560, 2019. g. 4. okt.
Raits Eglītis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

LV Prezidents Egils Levits tiekas ar PBLA valdi. FOTO Ilmārs Znotiņš - Valsts prezidenta kanceleja.

PBLA

PBLA

Dienu pirms PBLA valdes sēdes svinīgās atklāšanas Latvijas Valsts prezidents Egils Levits uzaicināja PBLA valdi uz iepazīšanās vizīti un sarunu Rīgas pilī. Prezidents personīgi iepazinās ar valdes locekļiem un pārrunāja ar diasporas aktualitātēm saistītos jautājumus. Valsts prezidents uzsvēra, ka Latvija ir iegājusi jaunā attīstības fāzē un tradicionālā trimda, tagad diaspora, ieguvušas citu jēgu un uzdevumu.

„Jūs, PBLA, esat šo transformāciju veikuši,“ uzsvēra Valsts prezidents.

Prezidents uzsvēra, ka aizvadītajā gadā pieņemtais Diasporas likums ir bijis kā pagrieziena punkts šajā transformācijas procesā, lai panāktu, ka ārvalstīs dzīvojošie latvieši ir piesaistīti Latvijas dzīvei ne tikai kultūras un valodas ziņā, bet arī kā neatraujama nācijas sastāvdaļa.

PBLA priekšsēde Kristīne Saulīte teica, ka PBLA ir sena, bet ne veca organizācija, kas iet laikiem līdzi. „Mūsu tradicionālās vērtības un prioritātes nemainās – tās ir kultūra, izglītība, valsts drošība un visa veida sadarbība ar Latviju, tomēr katrai organizācijai ir savi izaicinājumi,“ viņa piebilda, uzsverot, ka arī maiņas ir izaicinājums.

Valsts prezidents uzrunāja remigrācijas jautājumu, uz ko Kristīne Saulīte atbildēja, ka PBLA veicina remigrāciju caur savām un dalīborganizāciju programmām, redzamākās no kurām ir Pavadi vasaru Latvijā un Sveika, Latvija!

Prezidents jautāja, kādu palīdzību PBLA gribētu sagaidīt no valsts, uz ko PBLA priekšsēde atbildēja, ka mums pašiem ir pienākums būt atbildīgiem pret valsti un palīdzēt tai attīstīties. K. Saulīte teica, ka vecās trimdas organizācijas un pārstāvji vēl arvien cenšas un domā kā palīdzēt Latvijas valstij. K. Saulīte pateicās prezidentam par valsts atbalstu un uzsvēra, ka valstij un ministrijām jācenšas, lai atbalsts būtu pārdomāts un strukturēts. (Tad saruna mazliet aizgāja par to birokratisko slogu, kā to mazināt...)

Kristīne Saulīte uzsvēra, ka jaunajai diasporai lielākais izaicinājums ir pašstrukturēšanās, organizāciju veidošana.

ALA priekšsēdis Pēteris Blumbergs teica, ka būtu svarīgi, ja valsts dotu targeted support (tas ir, mērķtiecīgu atbalstu), piemēram, latviešu skolām ar skolotājiem no Latvijas un mācību vielu un atbalstu ekonomiskiem pasākumiem, kā Pasaules latviešu inovāciju forumiem, kas savukārt palīdzētu Latvijas ekonomikai ar potenciālajiem ieguldījumiem un citos veidos.

Tad saruna novirzījās uz diasporas latviešu presi. Prezidents pielīdzināja diasporas latviešu presi ar reģionālo presi Latvijā, kurai varētu sniegt atbalstu jaunās mediju politikas ietvaros, ka tas ir pat svarīgs drošības jautājums Latvijas valsts apdraudējuma gadījumā.

„Jādomā par kvalitatīvas preses atbalstu; mēs esam nonākuši pie sliekšņa, kad tas ir nepieciešams.“

Tika īsi pārrunāti arī citi drošības politikas jautājumi, kā politiski informatīvais (lobija darbs) Vašingtonā, sadarbība ar Michigan National Guard, ko veic ALA un darbs ar Kanādas aizsardzības ministriju un karavīriem, ko veic LNAK.

Raits Eglītis,
PBLA pārstāvniecībaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com