Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Muzejs „Latvieši pasaulē“

Mēneša priekšmets – oktobris 2019

Laikraksts Latvietis Nr. 563, 2019. g. 24. okt.
Marianna Auliciema -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Prāvesta Aleksandra Veinberga dienesta koferītis. FOTO Muzejs „Latvieši pasaulē“.

Prāvests A. Veinbergs 20. gs. 50. gados. FOTO Muzejs „Latvieši pasaulē“.

Prāvests A. Veinbergs (no kreisās) un mācītājs T. Zīraks ieved baznīcā Sirakūzu Apvienotās latviešu ev. lut. draudzes iesvētamos 1985. gada 16. jūnijā. FOTO Muzejs „Latvieši pasaulē“.

LaPa-muzejs

Latviešu garīdznieku darbs trimdā

Latviešu mācītāji trimdā bija ne tikai garīgie līderi, kuri organizēja draudžu dzīvi, izpildīja reliģiskos rituālus un sniedza morālu atbalstu cilvēkiem, kuri bija zaudējuši dzimteni, tuviniekus un ierasto dzīvi. Mācītāji aktīvi iesaistījās trimdas sabiedriskajā un kultūras dzīvē. Jaunajās mītnes zemēs latvieši vispirms sāka pulcēties kopīgos dievkalpojumos, dibināt draudzes un būvēt baznīcas, tikai pēc tam radās latviešu nami un centri. Baznīcai un draudzēm joprojām ir ļoti liela nozīme latviskuma uzturēšanā, tās pulcina tautiešus ne tikai reliģiskos, bet arī uz sabiedriskos sarīkojumos.

Prāvesta Aleksandra Veinberga (1905 – 1991) dienesta koferītis

1944. g. Alojas un Staiceles luterāņu draudžu mācītājs Aleksandrs Veinbergs ar ģimeni devās bēgļu gaitās uz Vāciju. 1949. g. Veinbergi pārcēlās uz ASV. 1950.g. A. Veinbergs kopā ar apkārtnes latviešiem nodibināja Vašingtonas (DC) latviešu ev. lut draudzi, kas vēl joprojām darbojas pašu būvētajā dievnamā un sabiedriskajā namā. Prāvests A. Veinbergs apkalpoja arī latviešu luterāņus Virdžīnijā un Merilendā. Viņš ilgus gadus vadīja latviešu luterāņu darbu ASV, ir vairāku grāmatu autors, kā arī bieži runāja Amerikas Balsī.

Šo koferīti A. Veinbergs iegādājās 1951. g. mācītāja darbā nepieciešamo priekšmetu glabāšanai. A. Veinbergs koferīti ņēma līdzi, apmeklējot smagi slimos un noturot dievkalpojumus ārpus Vašingtonas.

Marianna Auliciema
„Latvieši pasaulē – muzejs un pētniecības centrs“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com