Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Profesionalitāte budžeta veidošanā?

Laikraksts Latvietis Nr. 565, 2019. g. 7. nov.
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Pirms dažām nedēļām Austrālijas latvieši priecājās, ka beidzot būs Latvijas vēstniecība Austrālijā. Nākamā gada Latvijas budžetā tika paredzēti līdzekļi vēstniecības atvēršanai. Tā būtu vienīgā Latvijas vēstniecība Dienvidu puslodē. Latviešiem Austrālijā vairs nevajadzēs braukt uz Tokiju vai Rīgu, lai atjaunotu pases (vai gaidīt uz kārtējo mobilo pases staciju).

Bez labumiem latviešiem Austrālijā un diplomātiskām attiecībām ar Austrāliju, vēstniecība būtu svarīgs pamats darbā ar Okeānijas valstīm, lai gūtu to atbalstu Latvijas centieniem iekļūt Apvienoto Nāciju Drošības padomē 2025. gadā.

Tad pēkšņi 5. novembrī, pēc Ministru kabineta sēdes, LR ārlietu ministra Edgara Rinkēviča Twitter kontā parādās ziņojums: „Ņemot vērā nepieciešamību rast papildu valsts budžeta līdzekļus mediķu atalgojumam, Ārlietu ministrija valdības prioritāšu vārdā ir piekritusi atlikt Latvijas vēstniecības Austrālijā atvēršanu. Šis jautājums jau ilgstoši ir bijis Ārlietu ministrijas dienaskārtībā, virzīsim to atkārtoti nākamo gadu budžeta plānošanas procesā. Ceram uz tautiešu Austrālijā sapratni un ciešu sadarbību šī mērķa īstenošanai.“

Ziņa par papildus finansējumu Veselības ministrijai parādās Ministru kabineta mājas lapā, bet ziņojumā nav minēts, no kurienes finansējums pēkšņi parādījies.

Ir vienmēr grūti noteikt prioritātes starp tūlītējām vajadzībām, šajā gadījumā mediķu algām, un stratēģiskiem projektiem – diplomātisku attiecību nākotni ar Austrāliju, latviešu vajadzībām Austrālijā, attiecībām ar Okeānijas valstīm. Šoreiz pat nemēģināšu salīdzināt abas prasības.

Lai arī šī nav pirmā reize, kad latvieši Austrālijā ir tikuši piemānīti ar solījumiem par vēstniecību, tomēr ir sevišķi nepatīkams tāds gadījums, ka paziņo, ka pat budžetā ir paredzēti līdzekļi, un tad tie tiek nogriezti.

Jājautā – kāpēc tas netika nokārtots pirms izsludināja, ka ir budžeta līdzekļi vēstniecībai? Kas pēkšņi mainījās tajā mēneša laikā starp līdzekļu piešķiršanu un līdzekļu atņemšanu? Vai nebija jau pirms tam doti solījumi mediķiem par algu paaugstināšanu? Vai bija sagaidīta klusu ciešana no mediķiem par lauztiem solījumiem?

Kur ir pazudusi profesionalitāte budžeta veidošanā?

Un beigās paliek, nu jau gandrīz mūžīgais jautājums – kad beidzot būs Latvijas vēstniecība Austrālijā???

GN
2019. g. 7. nov.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com