Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Lasītājas vēstule

Vēlreiz no Latviešu Ciema

Laikraksts Latvietis Nr. 565, 2019. g. 7. nov.
Selga Pešudova -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LatviesuCiems

„Prieka nams“ Latviešu ciemā. FOTO Selga Pešudova.

70 gadu svinības „Prieku mājā“. FOTO Selga Pešudova.

Bingo „Prieku mājā“. FOTO Selga Pešudova.

Boulings. FOTO Selga Pešudova.

Turpināšu rakstīt par Melburnas Latviešu ciemu. Jau stāstīju par Aprūpes namu tur augšā, ceļa otrā pusē, kur pieejama profesionāla 24 stundu kvalificēta aprūpe un notiek visādi sarīkojumi un dievkalpojumi.

Ciemā ir 54 vienas vai divu guļamistabu atsevišķas mājas, kas būvētas skaisti koptos dārzos. Mājas ir privātīpašumā ar strata title. To es saprotu, un 7 no tām ir augšā – blakus Aprūpes namam. Tām ir skats uz Dandenongu kalniem, un esmu par to greizsirdīga. Manai mājai skats uz Prieku namu, kur spīd skaistais auseklis apgaismots vakaros. Tas man patīk.

Laikam būs jāpaskaidro par mūsu Prieku namu, jo es saprotu, ka Latvijā tas nozīmē kaut ko citu, ne tās lietas, par ko mēs priecājamies. Pirmdienās dāmas vingro ar tai-chi DVD agri no rīta un pēcpusdienā ripina bumbas. Trešdienās spēlē bingo, kamēr lielā istabā notiek novusa spēles. Otrdienās sanāk daži nopietni kāršu spēlētāji uz Canasta.

Katru mēnesi vienā piektdienā notiek Zupu vakars, ko sagatavo Erika un Svens. Visi ierodamies plkst.17.00 ar savu dzērienu un maksu. Sēžam ap galdiem un baudām vakariņas. Tur aicināti visi no Ciema mājiņām, kā arī draugi no ārpuses, piemēram, tie novusa spēlētāji, kas šeit nedzīvo. Mums pasniedz bļodu ar zupu un tad saldo ēdienu. Beidzamo reizi bija debešķīgs debess mannā. Pa starpu notiek daudzas draudzīgas sarunas.

Citā piektdienā reizi mēnesī mēs sanākam turpat kopā uz Jautro vakaru. Katrs atnes uzkožamos un dzērienus, ar ko dalīties ar draugiem. Visi esam draugi! Dziedam latviešu dziesmas un stāstam jokus, dažus nerātnākus un reti pa retam angļu valodā.

Šo Prieka namu izmanto viesībām, ko rīko iedzīvotāji vai arī citi no latviešu organizācijām vai ģimenēm. Mums te ir ļoti spējīgas Vilma un Ērika, kas māk sataisīt garšīgu galdu viesībām. Mums gan te labi veicās!

Būsiet lasījuši, ka nesen sarīkojām svinības – 70 gadi Austrālijā, un novembrī būs Melburnas Kausu diena ar vinnestiem.

Ir jau arī citas nodarbības, tā kā olu krāsošana Lieldienās un uz Jāņiem taisām jāņu sieru, lai no visiem pagaršotu. Proti, mazākās grupās satiekamies viens otra mājās vai nu ieēst, vai tikai iedzert un parunāties.

Katru nedēļu busiņš no Ciema ved uz veikalu tos, kas negrib vairs paši braukt. Katru mēnesi busiņš ved uz pusdienām Daugavas Vanagu namā. Kad ir sarīkojums Latviešu namā, busiņš ir gatavs aizvest. Tad nav jādomā par noparkošanu un Melburnas satiksmi. Mēs esam izlutināti!

Katrs no mums ir iekārtojies mājiņās pēc savas gaumes. Dažiem vairāk mantu, citiem – mazāk, un māja izskatās lielāka. Daudzi ir pārbūvējuši par daļai, it sevišķi vannas istabas iekārtu, jo oriģinālā no 1980.tiem gadiem. Skaisti ir redzēt, ka esam labi iedzīvojušies un sadraudzējušies. Vēl ir tukšas mājiņas, un es tā gribētu redzēt vēl vairākus no Sidnejas, ja tikai kaitinātu melburniešus.

Selga Pešudova
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com