Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Garkalnes novada jauktais koris „Pa Saulei“ Tolosā

Izcīnījis bronzas godalgu folkloras kategorijā Eiropas koru Grand Prix konkursā

Laikraksts Latvietis Nr. 566, 2019. g. 15. nov.
Inese Siksna -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Koris „Pa Saulei“ Tolosā. Centrā diriģente Marta Ozola. FOTO Publicitātes foto.

Koris „Pa Saulei“ Tolosā. Diriģente Marta Ozola. FOTO Publicitātes foto.

Koris Pa Saulei sīvā konkurencē ieguvis bronzas medaļu pirmo reizi savā pastāvēšanas vēsturē, piedaloties vienā no prestižākajiem koru konkursiem pasaulē. Kori konkursā diriģēja kora mākslinieciskā vadītāja Marta Ozola. Folkloras programma vienmēr ir īpaša, jo tiek atskaņota latviešu tautas mūzika. Šoreiz tā bija vēl īpašāka, jo koris programmu noslēdza ar kora diriģenta Jāņa Ozola tautas dziesmas aranžiju Deviņi dēli, ar kuru uzstājās arī apbalvošanas ceremonijā, godinot autoru ar lielām ovācijām. Folkloras programmā koris atskaņoja arī īpaši korim veltītu Lauras Jēkabsones skaņdarba Nāc, dieviņi otro redakciju, kas veltīta korim Pa Saulei. Tā ļāva klausītājiem iepazīt latviešu tradicionālo dziedājumu kopā ar brīnišķīgu melodisku dziedājumu.

„Ar šo panākumu „Pa Saulei“ ir sevi pieteicis pasaules koru elitē un iegūtā pieredze, emocijas un publikas mīlestība katram koristam ir solis augšup. Ir paveikts liels darbs,“ stāsta kora vadītāja Marta Ozola.

Koris Basku zemē ne tikai piedalījās konkursā, bet arī aktīvi koncertēja, sniedzot koncertus dažādās pilsētās – Ordizia, Los Arcos, Muskiz un Urretxu, kur tika uzņemts ar stāvovācijām. Liels prieks un lepnums ir par mūsu latviešu vokālo ansambli Ēra, kas šajā konkursā arī ieguva godalgas.

Garkalnes novada koris Pa Saulei saka lielu paldies par atbalstu Garkalnes novada domei un Valsts Kultūrkapitāla fondam.

Koris Pa Saulei ir dibināts 2009. gadā. Desmit gadu pastāvēšanas laikā koris diriģentu Jāņa Ozola, Martas Ozolas un Margaritas Dud­čakas vadībā, ir ieguvis vietēja un starptautiska mēroga atzinības, izcīnot vairākas zelta godalgas koru konkursos ne tikai Eiropā, bet arī Āzijas valstīs.

Inese Siksna
2019. gada 5. novembrīAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com