Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Musica Viva“ – „Skrides klavieru kvartets“

Koncerts Adelaidē izpelnīja ilgus aplausus

Laikraksts Latvietis Nr. 566, 2019. g. 15. nov.
Dace Dārziņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Skrides klavieru kvartets. FOTO Publicitātes foto.

Skrides klavieru kvarteta koncerts notika Adelaidē, ceturtdien, 2019. gada 7. novembrī, skaistajā Adelaides pilsētas namā. Mākslinieki: vijolniece – Baiba Skride, brāčiste – Alise Berthaud, čellists – Juliāns Steckel un pianiste – Lauma Skride.

Programma sākās ar Ludviga van Bēthovena Klavieru kvartetu No 1 (in E-flat major): 1 Adagio, 2 Allegro con spirito, 3 tēma un variācijas.

Bēthovens vēl nebija sasniedzis 15 gadu vecumu, kad viņš komponējis šo darbu. Pirms koncerta ievadrunā lektors teica, ka šis kvartets, kaut arī komponēts komponistam tik jaunam esot, neesot mazāk komplicēts kā visi citi vēlāk komponētie klavieru kvarteti. Bēthovens esot komponējis 32 klavieru kvartetus, un nevienā neatkārtojot nekādas iepriekšējās melodijas. Publika uzņēma šo skaisti atskaņoto skaņdarbu ar lieliem aplausiem.

Otrais skaņdarbs – Graeme Koehne Sokrāta dārzs (2019). Graeme Koehne ir Dienvidaustrālijas komponists, kas dzimis 1956. gadā. Viņa kompozīcija ir moderna un daiļskanīga. Šīvakara atskaņojums bija pasaules pirmatskaņojums. Bija pārsteigums, ka tagadējā laika komponista mūzika skan tik samtaini skaisti un melodiski.

Starpbrīdī var satikt paziņas, aprunāties, iedzert vīnu vai kafiju un nopirkt CD, ko pēc koncerta mākslinieki parakstīs. Es satiku astoņus latviešus publikā. Tas nav daudz, un jāatzīst, ka šis Musica Viva koncerts nebija plaši izreklamēts ne austrāliešu, ne arī latviešu presē. Žēl, jo es zinu, ka vēl citi latvieši būtu nākuši, ja būtu pārliecināti, ka pie kases varēs nopirkt biļetes.

Koncerta otrajā daļā mākslinieki atskaņoja Johannes Brāmsa (1833-1897) Klavieru kvartetu No1, G minorā: 1 Allegro; 2 Intermezzo: Allegro ma non troppo; 3 Andante con moto; 4 Rondo Alla Zingarese.

Man ļoti patika klavieru spēle šai darbā. Klavieres skaņas bira kā pērlītes un bija ausij ārkārtīgi patīkamas. Pēdējā daļa – čigānu melodija – bija ugunīga un klausītājiem ļoti patika.

Domāju, ka Baiba Skride neāva sarkanas kurpes tikai gadījuma dēļ, bet noteikti ar nodomu. Un kurpes izskatījās burvīgi, pievelkot uzmanību katrreiz, kad viņa pakustināju savas kājas!

Šad un tad komponisti esot spēlējušies ar savām kompozīcijām, lai uzjautrinātu sevi un saprotošo publiku. Varbūt, ka Baibai bija tā pati doma?

Pēc ilgiem aplausiem mākslinieki sniedza piedevu. Diemžēl neviens nepieteica piedevas vārdu. Tā bija īsa, moderna melodija, kur katrs instruments sevi parādīja.

Dace Dārziņa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com