Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


3x3 2020. g. saietā Austrālijā

Viesosies latviešu valodas pasniedzēja Inga Laizāne

Laikraksts Latvietis Nr. 566, 2019. g. 15. nov.
Artūrs Landsbergs -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
3x3_Sarkans

Laizane

Inga Laizāne. FOTO no Ingas Laizānes personīgā arhīva.

Ikgadējā 3x3 latviešu saietā šoreiz gan pieaugušajiem, gan bērniem būs iespējams atsvaidzināt un nostiprināt latviešu valodas zināšanas. Uz saietu no Latvijas brauks latviešu valodas pasniedzēja ar filoloģijas doktora grādu valodniecībā – Inga Laizāne. Ikdienā Inga pasniedz latviešu valodu ārzemju studentiem, kas devušies mācīties medicīnu Latvijā vai ieceļotājiem, kas Latviju izvēlējušies par vietu, ar ko saistīt savu nākotni un veidot ģimeni. Pasniedzējas zinātniskās intereses saistītas ar latviešu valodu kā svešvalodu. Inga stāsta, ka viņas darbs un latviešu valodas mācīšana un pilnveidošana ir arī viņas sirdslieta.

3x3 saietam Inga būs sagatavojusi dažāda veida aktivitātes. Tajās varēs piedalīties bērni, pieaugušie, kam latviešu valoda nav dzimtā valoda, un pieaugušie, kas vēlas pilnveidot latviešu valodas lietojuma kultūru. Bērnu darbnīca norisināsies katru dienu priekšpusdienā, kur Inga caur spēlēm un rotaļām palīdzēs bērniem iedzīvināt ikdienas leksikā lietojamus latviešu valodas vārdus un frāzes.

Pieaugušie pie Ingas varēs doties pēcpusdienā, izvēloties starp diviem dažādiem puduriem.

Latviešu valoda kā otrā valoda pudurī aicināti darboties visi, kam latviešu valoda nav dzimtā valoda. Ingas vadībā tiks veidotas sarunas par ikdienišķām tēmām, tādā veidā pārvarot valodas barjeru, sākot komunicēt latviešu valodas pamatlīmenī.

Pudurī Runāsim pareizi Inga pievērsīs uzmanību dažādiem latviešu valodas kultūras jautājumiem. Tiks veidotas diskusijas par to, kā ir pareizi: ģerbonis vai ģērbonis, lasam vai lasām, zin vai zina, ilggadīgs vai ilggadējs, patreiz vai pašreiz, Kalniņa kundze vai Kalniņas kundze u.c. Uzmanība tiks pievērsta arī garumzīmju lietojumam. Inga runās par to kā garumzīmes un mīkstinājuma zīmes maina vārdu nozīmi, piemēram, kazas un kāzas, mele un mēle, virs un vīrs, viņš un vīns, ausa un auša, sērot un šērot u.tml.

Būs pieejamas arī lekcijas, kur Inga dalīsies ar informāciju par latviešu valodas apguvei paredzētajiem mācību līdzekļiem. To ir gana daudz, kopumā vairāk nekā 100 mācību līdzekļi, no kuriem aptuveni 40 ir mācību grāmatas. Lekcijās varēs gūt priekšstatu par to, cik plaši tiek apgūta latviešu valoda ārpus Latvijas, proti, kuras ir tās augstākās izglītības iestādes ārpus Latvijas, kas piedāvā apgūt latviešu valodu. Varēs iegūt informāciju arī par latviešu valodas apguves iespējām Latvijā. Vasarās Latvijā tiek piedāvāta iespēja apgūt latviešu valodu intensīvos kursos vasaras skolā. Viens no kursiem ir domāts tieši diasporas jauniešiem, kuri 2 nedēļas latviešu valodu var mācīties bez maksas.

Inga ir no Jelgavas, bet nu jau vairākus gadus dzīvo Rīgā. Ingai pašai savu bērnu nav, taču viņa palīdz brālim audzināt divas burvīgas meitas. Brīvajā laikā Ingai patīk ceļot, sportot un lasīt grāmatas.

Ingas dalību 3x3 saietā 2020. gada janvārī atbalsta Latvijas Republikas Izglītības un Zinātnes ministrija no budžeta programmas Valsts valodas politika un pārvalde.

Artūrs Landsbergs
3x3 2020 vadītājsAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com